pitkä matematiikka

Millasia vastauksia saitte? Mites se mökkitehtävä?

entäs sen pallotehtävän todennäköisyys? Itse laskin sen vaan 0,9jotain senttiä jaettuna 1,75 senttiä, ja sain jotain 53%, meniköhän vääärin?

ja entäs se lohikäärmetehtävä?
2931
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pallotehtävä tod. näk, 40% että väärin meni.

Äänestä
  • pitänyt laskea?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


fsadfadf kirjoitti:

Millasia vastauksia saitte? Mites se mökkitehtävä?

entäs sen pallotehtävän todennäköisyys? Itse laskin sen vaan 0,9jotain senttiä jaettuna 1,75 senttiä, ja sain jotain 53%, meniköhän vääärin?

ja entäs se lohikäärmetehtävä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu