Mitäs mieltä ollaan, riittääkö harjoitteluun tuo perjantai klo (9?)-17 vai pitääkö ko. radalle mennä jo edellisellä viikolla treenaan.
Yamaha-CUP
Parc Ferme
71680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tarvii trenaa niin sit pitää. Eiköhän kuskeilla ole homma hanskassa, osaavat hakea oikeat säädöt nopeesti.
onhan noita ratoja tahkottu tai sitten ei
miten olis , suoraan kisaan säästyys taas niin hiivatisti ,mitäpä sillä perjantailla on enää mitään merkitystä 2007 suoraan finaaliin , joo mutta tee häkät , yks kierros riittää nojoo... totuuden nimissä toi on peeeestä:
Eiköhän ne harjoitukset ole ajettu jo aiemmin, ei näihin kisoihin mennä enään harjoittelemaa vaan ajamaan kilpaa, näin toimitaan myös suuressamaailmassa, miks aina pitää "lapsien" itkeä joka muutoksesta, ja sitt kuitenkin vaaditaan, et pitäis ajaa niin kuin muuallakin!
Menes kuule peilineteen ja kato mitä siellä näkyy ja missä vika jos ei kulje..
Oikeaa asiaa väänsit. Mitä siä turhaan kiertää, menee pää vai pyörälle ja alkaa heikottaa.
Kun torstaina pistit rungon säätöön (heikko pito),perjantaina iltapäivästä ei sitten enää kulkenut mihinkään (hyvä pito ja auto tarrasi) Jouduit palaamaan taas kisasäätöihin tai iski epäily mosien kunnosta, kun muut kaasuttivat karkuun. Seuraava meriselitys kisojen jälkeen, kyll ekanapäivänä kulki,mut sitten tuli ongelmia.
kisassa sitten, torstaina ajelua , perjantaina pito , nyt perjantaina ajelua , lauantaina kisassa pito , siinäpä päästään näistä mekaanikkojen rähmäkäpälistä eroon ja vain kokeneet hyötyy
kyllä perjantai päivä riittää kun on vähemmän testaus aikaa niin kisasta tulee jännittävämpi ja ehkä tasaväkisempi