missäs..

kyllä minua ihmetyttää celican, mr2 ja supran jättäminen ilman seuraajaa...vai onko niille tulossa jatkoa??
6485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tuleva,uusi -06-07 Toyota Supra tulisi Suomen-markkinoille!.
Korson pääkonttori osaisi vastata tähän?.

Äänestä

"sportti" Suomen markkinoilla nykyään on
Corolla Verso 2.2 D4D 177HP SPORT...

Heikot on valikoimat ,jos edes haluaa sen sport
version autostaan.

Toyota keskittyy Euroopassa vain "Bread and Butter"-
malleihin.

Äänestä
  • vääntö 1000-1400r/min (alueilla) on sen verran heikko,että moottorista tulee esille "jyrinä" ääntä!!.
    Muuten vääntö on hyvä!.

    Äänestä

  • Euroopan strategiana on turvata kaikkein menevimpien mallien saatavuus. Eli Toyotan myynti Euroopassa on kasvanut melkoisesti viimeisen kymmenen vuoden aikana. Toyota on siis joutunut karsimaan marginaalimalleja valikoimasta pois, jotta voitaisiin saada kysytyimpien mallien toimitukset hoidettua. Eli Toyotalla on Euroopassa pulaa kapasiteetista. Kapasitettipula johtunee Euroopan erilaisesta lainsäädännösta (päästöt ym) muuhun maalimaan verrattuna. Eli muualta ei saada tyydyttämään Euroopan kysyntää, koska ne eivät välttämättä ole "laillisia" Euroopassa. Sitten on tietenkin logistiikka ym kysymykset.

    Äänestä

  • tällä hetkellä... kirjoitti:

    Euroopan strategiana on turvata kaikkein menevimpien mallien saatavuus. Eli Toyotan myynti Euroopassa on kasvanut melkoisesti viimeisen kymmenen vuoden aikana. Toyota on siis joutunut karsimaan marginaalimalleja valikoimasta pois, jotta voitaisiin saada kysytyimpien mallien toimitukset hoidettua. Eli Toyotalla on Euroopassa pulaa kapasiteetista. Kapasitettipula johtunee Euroopan erilaisesta lainsäädännösta (päästöt ym) muuhun maalimaan verrattuna. Eli muualta ei saada tyydyttämään Euroopan kysyntää, koska ne eivät välttämättä ole "laillisia" Euroopassa. Sitten on tietenkin logistiikka ym kysymykset.

    mallit?! miksiköhän muiden (mm. ransk/saks.merkit) vastaavat mallit menevät kaupaksi enemmän kuin ne ehtivät valmistaa esim. Opel Meriva, fiat Idea, Renault Modus, VW Caddy/Touran, BMW M ja 6, Audi Allroad

    Äänestä

  • euro kirjoitti:

    mallit?! miksiköhän muiden (mm. ransk/saks.merkit) vastaavat mallit menevät kaupaksi enemmän kuin ne ehtivät valmistaa esim. Opel Meriva, fiat Idea, Renault Modus, VW Caddy/Touran, BMW M ja 6, Audi Allroad

    miten tämä on mahdollista!!???!?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sportit... kirjoitti:

kyllä minua ihmetyttää celican, mr2 ja supran jättäminen ilman seuraajaa...vai onko niille tulossa jatkoa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu