minkä taskukonsolin ostaisin?

niin minkä taskukonsolin ostaisin?
tykkään nintondo ds koneest tai oon katellu sitä aika paljon mut se on kauhee halko sen takii pitäisin enemmän noist gameboy micro ja game advance sp koneist. ja sit se ds on kalliimpi eikä mul oo rahaa viel synttäreidenkään jälkeen semmoseen. oon 13 pian 14 et olis kiva tietää mitä te suosittelisitte!
5538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Osta DS. Sillä voi pelata myös GBA:n pelejä. Tuskin sinun enää kannattaa osta Game Boy Advanceä (SP:tä), kohtahan siltä loppuu pelien tekeminenkin.

Game Boy Advancellä (ja SP:llä) voi pelata vanhoja Game Boy ja Game Boy Color, mutta Nintendo DS:llä ja Game Boy Microlla ei voi. Jos haluat vanhoja pelejä, niin ei kannata enään yrittää etsiä niitä.

Game Boy Micro on aika surkea ja sitä ei kannata ostaa. Se on ainakin minulle liian pieni. Siinä on myös hyviä, että huonoja puolia. Voin laittaa sen "listan" tähän taas:

Game Boy (Advance) Micro:

Hyvät:

Kirkas ja selkeä näyttö
Taustavalo

Huonot:

- Ei voi pelata GB- ja GBC-pelejä, niin kuin edellisillä versioilla.
- Liian pieni näyttö
- Ei mahdu joidenkin käsiin
- Voi mennä rikki helposti, liian pieni
- Vaatii lisälaitteen, jos haluat pelata moninpeliä linkkikaapelilla
- Ei tue Game Boy Advancen Wireless Adapteria (minun tietääkseni)

Siinä. Osta DS.

Äänestä
  • pitäisikö siinä microssa olla yhtä iso näyttö kun psp:ssä? ja se game boy micro on hyhtä pini kun ens ohjain (mutta paksumpi) ;) minä ainakin ostan normaaalin game boy advancen, ku se on niin halpa :) tai ostan game boy advance sp:een jos löyttyy rahaa...

    Äänestä

Ehottomasti DS!
KOSKA JOS ET HALUU MAKSAA ITTEES KIPEEKSI PeeäSPeestä ni osta Nintendo DS!

Äänestä

*nod*

Äänestä

Ehkä DS lite tai Gameboy SP. mä omistan SP ja Colorin.
:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cesmatix_92 kirjoitti:

niin minkä taskukonsolin ostaisin?
tykkään nintondo ds koneest tai oon katellu sitä aika paljon mut se on kauhee halko sen takii pitäisin enemmän noist gameboy micro ja game advance sp koneist. ja sit se ds on kalliimpi eikä mul oo rahaa viel synttäreidenkään jälkeen semmoseen. oon 13 pian 14 et olis kiva tietää mitä te suosittelisitte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu