Hammasvika ..

minulla on 1-vuotias hermeliinikani. Nyt
ongelmaksi olen huomannut että kanin hammas on
kasvanut sentin mittaiseksi, vinosti ulospäin.
mitä teen ? käytänkö eläinääkärillä ja paljonko se maksaa ?? ... Vastatkaa ...
3228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tottakai käytät lääkärillä ja pian. Muuten tilanne voi olla pian se, että kani ei pysty syömään ja kuolee.

Äänestä

Kanin hampaat kasvaa koko ajan ja jos se ei saa tarpeeksi kovaa pureskeltavaa (esim. näkkäriä,porkkanaa,kovaa ruisleipää)kanin hampaat kasvavat liian pitkiksi ja kani ei pysty syödä kunnolla.Eläinlääkäri voi lyhentää hampaat.

Äänestä

Pyydä el.lääk. näyttämään kuinka hampaan voit kotona leikata. homma on helppo hoitaa kynsisaksilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-mimmi- kirjoitti:

minulla on 1-vuotias hermeliinikani. Nyt
ongelmaksi olen huomannut että kanin hammas on
kasvanut sentin mittaiseksi, vinosti ulospäin.
mitä teen ? käytänkö eläinääkärillä ja paljonko se maksaa ?? ... Vastatkaa ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu