psykasta

Sain psykologian reaalista 28 pistettä. Voiko sillä edes toivoa E:tä? Ämmä on ainakin omien päätelmien mukaan varma, jos pisteet eivät laske rajusti.
3678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meidän opettajan(joka ei ole täysin oikeassa, mutta antoi omat pisterajansa) mukaan 27-28p. on E:n raja. Eli uskoisin,että kyllä sen saat. Ällän rajaa ei kukaan voi vielä tietää, mutta kuulemma M:n ja E:n rajat on helpompi hahmotella.

Äänestä
  • Veikkasko se teidän opettaja monellako pisteellä pääsis läpi?

    Äänestä

Voisi kuvitella läpimenon rajan pyörivän 9 pisteen tuntumassa, mutta nyt jäitä hattuun näiden pisterajojen kanssa: niitä ei tiedä vielä kukaan, eikä kukaan ole saanut vielä mitään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


28 pistettä kirjoitti:

Sain psykologian reaalista 28 pistettä. Voiko sillä edes toivoa E:tä? Ämmä on ainakin omien päätelmien mukaan varma, jos pisteet eivät laske rajusti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu