Kertokaahan millainen paikka tämä Kemer on ?
Kannattaako mennä? Alanyassa ja Marmariksessa on tullut joskus käytyä ,mut en haluaisi mennä samoihin paikkoihin uudelleen. Millainen hintataso on nykyään? Ajattelimme TurkiZ hotellia joka on rannalla ja jos jollakin on kokemusta tästä hotellista niin viitsisittekö kertoa.
Kiitos jo etukäteen.
Kannattaako mennä? Alanyassa ja Marmariksessa on tullut joskus käytyä ,mut en haluaisi mennä samoihin paikkoihin uudelleen. Millainen hintataso on nykyään? Ajattelimme TurkiZ hotellia joka on rannalla ja jos jollakin on kokemusta tästä hotellista niin viitsisittekö kertoa.
Kiitos jo etukäteen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Haku ?
Moi!
Kemer on aivan ihana pieni lomakaupunki, jossa on lyhyet välimatkat joka paikkaan. Kuten tällä palstalla on jo aiemmin keskusteltu, niin itä-naapurimme ihmiset ovat vaan sen kansoittaneet viime vuosina. Olemme käyneet Kemerissä useita kertoja ja varsinkin silloin kun lapset pieniä, niin siellä on helppo esim. rattailla liikkua. Kivoja ruokapaikkoja on paljon ja rannat erittäin siistit ja vesi kirkasta.
Turkiz-hotel on yksi Kemerin hienoimmista ellei hienoin hotellli aivan mahtavalla paikalla. Se on iso hotelli ja hotelliasukkaiden käytössä on vapaasti tuoleja rannalla ilman lisämaksua. Itse olen kokenut mukavammaksi valita aina jonkun pienemmän hotellin, mutta varmasti todella hyvä valinta. Tykkään Kemeristä kovasti ja ehkä sinnekin tulee taas joku kesä mentyä lomalle. Oikein ihanaa lomaa teille!
Moi!!!
Samaa mieltä, Kemer on ihana pieni lomakohde. Türkiz on mahtava hotelli ihan rannassa ja niillä on maksuttomat rantatuolit ja maksuton sisäänpääsy viereiseen vesipuistoon.
Kadut on siistejä, päällystettyjä, ja varsinkin rattailla tosi helppoa mennä joka paikkaan. Rannat on siistejä, hyvin hoidettuja ja vedet puhtaat.
Ravintoloita, kuppiloita ja tavernoita ympäriinsä ja valinnanvaraa löytyy.
Monta kertaa on käyty, ja vielä mennään.
Kannattaa lomailla Kemerissä, mukava pieni kylä jossa ihmiset ovat ystävällisiä.Paras loma-aika on syksyllä, kun sesonki on lopuillaan!Kauppiaat eivät enää ole yhtä innokkaita kuin kesällä ja saa tingittyä hinnoista kovastikin. Me ollaan käyty Kemerissä jo 7 kertaa ja ensi syksyn matka on varattu jo tammikuussa.Aina ollaan oltu pienessä hotellissa ja hyvin on viihdytty.Mukavaa lomaa Kemerissä!!!!!
Kiitoksia !
Näiden kehujen jälken en voi muuta kun tilata matka ja hotelli.Minä olen itse ihastunut suuriin hotelleihin ja niiden palveluihin.Huoneistohotelleissa en viihdy ,koska haluan mennä aamiaiselle kunnon buffet-pöytään.On sitä tullut joskus pienissä (huonoissa valinnoissa) hotelleissakin oltua ,missä on pitänyt ruuat itse valmistaa tai käydä aamulla ruokapaikkoja etsimässä.Mut se ei ole mun juttuni enää ,kotona saa laittaa joka päivä perheelle ruokaa ja silloin kun lähdetään lomalle niin minäkin haluan nauttia lomastani.Joten tämä Turkiz hotelli vaikuttaisi ihan kivalta ja jos kerran paikkakin on hyvä ,niin hyvä niin.Se vaan mietityttää ,että onkohan siellä muita suomalaisia vai onko se kansoitettu pelkästään venäläisillä ? Mutta onko sillä nyt sitten niin väliä ketä naapurikseen saa.
Tarkoititko, että onko hotelli kansoitettu venäläisillä?? Ei ole, Türkizissa asuu muitakin.
Mm. saksalaisia ja pohjoismaalaisia on paljon.
Itse Kemerissä on venäläisiä, niinkuin niitä on joka paikassa. Eivät ne Sinua häiritse, jos Sinulla ei ole niille mitään asiaa.
Mutta loistavan hotelli valinnan olet tehnyt, enkä usko Sinun pettyvän. Aamiainen on kuulemma erittäin runsas valikoimiltaan.
Ihanaa lomaa Kemeriin!!
Kiitos tiedoista äitikkä!Ei minua ole koskaan matkoilla venäläiset häirinneet. 90-luvulla alussa Antalyan vesipuistossa ei kuullutkaan muuta kun venäjänkieltä.Ja onhan sitä tullut Neuvostliitossakin käytyä useampi kerta 80-luvulla ja hauskaa oli!