Tää voi kuulostaa typerältä ja mahdottamalta, mutta saiskohan mikroa mitenkään toimiin 12voltilla, entä kahvinkeitintä ilman kallista invertteriä, tai oisko mikroja jo valmiina pienjänniteelle??
mikroruokaa ja kahvia 12voltilla?
ruuvimenneseli
3
597
Vastaukset
- Lobsta
Oma mikro ainakin on teholtaan 900W, että voi poweri loppua koneen virtalähteestä kesken
- Erkko
Muistaakseni tuolla on (ainakin joskus) myyty autokäyttöön kahvinkeitintä. Käyttää siis suoraan 12VDC. En sitten tiedä montako ämpäriä se nykii linjasta.
- Intellium
mikroja ja kahvinkeittimiä olemassa, tuo biltema on yksi, laatu 0, ja Waeco Finland, laatu kohtuullinen ja hinta sen mukainen. Varmaan muualtakin löytyy, kysäisisin HongKongista, joskus niillä aika hyvätasoisia vehkeitä ok hintaan.
Invertterit aika halpoja nykyään, niissä kannattaa katsoa ilmoitettu jatkuva teho.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688432Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544738Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624089Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 921171
- 42847