Amilon Wlan

FS Amilossa 1655G toimii wlan hienosti; ainoa ongelma on se että kun koneen käynnistää, niin langaton yhteys pitää aktivoida easy launch -näppäimestä. Sitten yhteys kiltisti aukeaa. Voiko jossain ja jos niin missä määritellä että tuo wlan olisi automaattisesti päällä kun koneen käynnistää?

Kiitos etukäteen neuvoista!
31052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Amilo ihan itestää meidän wlanii...sama mallikin viel, kato windowssin langaton verkko asetuksista, että yhdistä aina kun tukiasema kantavuusalueella kohas on ruksi...

Äänestä
  • Kyllä se rasti iellä on, mutta kun koneen käynnistää, niin täytyy langaton verkko laittaa päälle siitä nappulasta (easy launch), joka on koneen oikeassa yläkulmassa - sitten kyllä yhdistää ihan automaattisesti. Olisin kiinnostunut tietämään, onko mahdollista että kun koneen käynnistää, niin tuo langaton verkkoyhteys olisi heti käytettävissä, ilman tuota easy launch -näppäimen painamista.

    Äänestä

  • Minksu kirjoitti:

    Kyllä se rasti iellä on, mutta kun koneen käynnistää, niin täytyy langaton verkko laittaa päälle siitä nappulasta (easy launch), joka on koneen oikeassa yläkulmassa - sitten kyllä yhdistää ihan automaattisesti. Olisin kiinnostunut tietämään, onko mahdollista että kun koneen käynnistää, niin tuo langaton verkkoyhteys olisi heti käytettävissä, ilman tuota easy launch -näppäimen painamista.

    Minulla sama malli ja sama ongelma.
    Tarvii painaa fyysistä kytkintä että wlan aktivoituu.
    kysyin fujitsun huollosta, niin ne vastas että tässä mallissa on nyt tälläinen ratkaisu.
    Eivät ruveneet ruotimaan että olisko jokin ratkaisu.
    Kytktimen oikosulkeminen ei ainakaan auta, kun kokeilin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minksu kirjoitti:

FS Amilossa 1655G toimii wlan hienosti; ainoa ongelma on se että kun koneen käynnistää, niin langaton yhteys pitää aktivoida easy launch -näppäimestä. Sitten yhteys kiltisti aukeaa. Voiko jossain ja jos niin missä määritellä että tuo wlan olisi automaattisesti päällä kun koneen käynnistää?

Kiitos etukäteen neuvoista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu