oven

Voiko tuommoista tavallista valkoista laakaovea maalata? ja saako millään hyvää ja tasaista jälkeä?
2493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pesee soodalla puhtaaksi maalaa sit maalarinvalkolakalla vakatasoon olen ovet laittanu kuin olen maalannu niitä,2krt jos ei yksi krt peitä kunnolla välihonta kevyesti.

Äänestä

Nosta ovi vaaka-asentoon, pese soodalla, huuhdo kunnolla. Maalaa pienellä superlontelalla kaksi kertaa, maalausten välillä kevyt siklaus metallilastalla.

Näin minä ainakin sain ovistani uudenveroisia. Toivottavasti sinäkin onnistut :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalaus? kirjoitti:

Voiko tuommoista tavallista valkoista laakaovea maalata? ja saako millään hyvää ja tasaista jälkeä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu