Missä

on Max

Onko Biacci lopettanut uransa, kun ei ollut ajajien joukossa motogp:ssä?

5

649

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turo--Inkeri

      tai sitten pitää vain välivuoden. Onnistui vittumaisuudellaan saamaan suksensa Hondan kanssa niin pahasti ristiin, että iso H esti hänen tulevat osallistumisensa motogp:hen yhdelläkään Hondalla, ja ällistyttävästi mitä ilmeisimmin estivät myös hänen ajonsa Suzukilla Superbiken MM:ssä - älä kysy miten. Vaikea sanoa, kumpi siinä kuviossa oli kusipäisempi, Biaggi vai Honda. Tässä nähtiin jälleen, miksi kannattaa iloita joka kerta, kun Rossi pyyhkii Hondalla persettään.

      Lahjakas kaveri (Biaggi), mutta vissiin aika sietämätön persoona.

      • Lauri

        MadMax lienee kortistossa! Oliskohan nyt Honda ottanut vuorostaan askeleen eteenpäin. Oliko Edwards13. Pedrosa taitaa tulla tällä kaudella kovaa. Toivottavasti myös entinen Tohtori nykyinen Rossi kun sitä ei torpata ketoon. Varmaa on, että kaudesta tulee joka luokassa super jännittävä. Mika alkoi ihan kivasti.Kyllä ne tulee vielä Kotarin paikatkin. Tärkeintä on ottaa nyt joka kisasta pisteitä ja siihen muutama palli päälle ja eikös silloin mestari ole Mika K.
        Kandee muuten lukea Nita Korhosen RR-kirja ja huomata kuinka moni suomalainen on vuosien saatossa ajanut MM-pisteille. Ja muutenkin teos on mainio!


    • MissMotoGP

      Mad Max on työttömänä tällä hetkellä, mutta huhujen mukaan mies olisi osallistumassa ainakin Superbiken jompaan kumpaan Italian osakilpailuun.Niin, onhan siitä Biaggin vaikeasta luonteesta saanut kuulla aika moneen otteeseen.Mutta kyllähän MotoGP:stä puuttuu jotain, kun Max ei siellä enää aja.En ole mikään Biaggin suurin ihailija, mutta antakaa miehen ajaa!

      • Max saisi ajaa.

        Olen samaa mieltä. että nyt puuttuu jotain, kun Max ei ole mukana. Hän oli todella lupaava aikoinaan, mutta jäi Rossin varjoon ja itseluottamus karisi.


    • pedrosa

      Max on jossain Kaliforniassa,ajelee motocrossia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe