kuka ihmeen

mikä tää tämmönen tyyppi on?
5835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taas joku musiikkiteollisuuden tuote, varmaan löydetty jostain mallikoulusta. Musiikki on mitäänsanomatonta roskaa.

Äänestä
  • Onneksi tuo on vain sun mielipide ja todella väärässä olet. Juanes ei ole mikän musiikki teollisuuden tuote eikä ole löydetty mistään mallikoulusta. Juanes (Juan Esteban) oppisi soittamaan kitaraa jo 6 vuotiaana ja 13 vuotiaana hän perusti oman bändin, hän sävelsi ja sanoitti bändin biisit, lisäksi hän toimi kitaristina ja laulajana. Bändi kuitenkin hajos joskus 1998 tienoilla ja Juanes jatkoin yksin musiikin tekemistä.

    Vuonna 2000 ilmesty hänen eka soololevy, seurava 2002 ja viimeinen 2004. Kaikki 3 levy ovat saanet täydellisiä arvosteluja ja jokainen levy on saanut grammy palkintoja. Yhtensä Juanesilla on 12 grammypalkintoa. Ja hän on saanut enemmän palkintoja kuin kukan muu lattari artisti. Hyvä Juan!!!

    Äänestä

  • miks kaikki haukkuu juanesiä. se on paras!

    Äänestä

  • eioo2 kirjoitti:

    miks kaikki haukkuu juanesiä. se on paras!

    mun mielestä täälä on enemmän kehuvia kuin haukkuvia kommentteja..

    Äänestä

kysymästä. Hän on aikamme uusin supertähti, vauhdilla nousussa suursuosioon, ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juanes? kirjoitti:

mikä tää tämmönen tyyppi on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu