mitä järkee

kun ei se tehdastyöläinenkään kai saa mitää tukea palkan lisäks.Kertokaa työläiset ja maantonkijat mielipiteenne.
4532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lukisit vähän tietoa EU.sta ja mitä tapahtui elintarvikkeiden hinnoille kun liityttiin EU:hn.

Jos olet lukutaitoinen ja suht. normaalijärkinen niin ymmärrät kyllä miksi niitä maksetaan.

Äänestä

Kaikki sen yli on turhaa tukea.

Tulet vielä huomaamaan.

Äänestä
  • pois ja pistää teijät oikeisiin töihin missä tulee jopa välillä hiki.oppisitte olemaan tyytyväisiä.

    Äänestä

....mutta työnantaja sitten saakin, joko suoraa tai epäsuoraa tukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tukiaisissa kirjoitti:

kun ei se tehdastyöläinenkään kai saa mitää tukea palkan lisäks.Kertokaa työläiset ja maantonkijat mielipiteenne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu