Emolevyn vaihto

Pitäis vaihtaa tuo Asrockin K7S8X pois, kun vetelee viimesiään. Prossuna on AMD Athlon 2700 .
Kuinkas käy Windows XP:n vaihdon yhteydessä, täytyykö asentaa uudelleen? Entäpä mikä emoon kannattais vaihtaa? Kiinnostais erityisesti nuo NFORCE2 -emot. Ehdotelkaa hyviä!
2674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Kuinkas käy Windows XP:n vaihdon yhteydessä, täytyykö asentaa uudelleen?"

Windows XP:tä ei tarvitse asentaa uudelleen emolevyn vaihdon yhteydessä. Ongelmien välttämiseksi käyttöjärjestelmä kannattaa kuitenkin asentaa uudelleen.

Äänestä

.........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


edessä kirjoitti:

Pitäis vaihtaa tuo Asrockin K7S8X pois, kun vetelee viimesiään. Prossuna on AMD Athlon 2700 .
Kuinkas käy Windows XP:n vaihdon yhteydessä, täytyykö asentaa uudelleen? Entäpä mikä emoon kannattais vaihtaa? Kiinnostais erityisesti nuo NFORCE2 -emot. Ehdotelkaa hyviä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu