ei huonosti...

terppa..

ei ajellu serkku poika huonosti vaiikka olikin neljäs...siitähän ei ole kun yksi tie eteenpäin ja se on ylös päin! vai mitäs sanotte??

8

941

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turo--Inkeri

      Kallion Mikasta, niin ei juu ajellut huonosti. Rengasvalinta ei vissiin tuonutkaan lopussa niin isoa etua kuin luuli, ja jäi alussa vähän hankalasti taistelemaan kolmospaikasta turhan pitkäksi aikaa.

      Mutta kauden 17 kisasta on ajettu 1, ja kaikille kärkikuskeille on luvassa hyviä ja huonoja päiviä. Tasaisuus on se, mikä pitää mukana mestaruustaistossa, toki voittojakin pitää pystyä ottamaan, mutta joka kisassa ei ole pakko. Tiesivät jo etukäteen olevansa altavastaajia Aprilioille, joten ei huono tulos tästä kisasta.

    • ei sukua

      kyllä häiritsee toi Mikan ainainen selittely, Nytkin vähän syytteli tallitoveriaan siitä kun tämä ajoi kilpaa Mikan kanssa. Pelkään kylläkin että Mika jää tallitoverin jalkoihin tällä kaudella.On vähän huono tilanne joutua taistelemaan nuorten lahjakkaiden kuskien kanssa pikkuluokassa. Kun esim entinen ja nuorempi tallikaveri taistelee jo ison luokan mestaruudesta.

      • kallio rocks - NOT!

        Se on totta. Turpamoottori käy ja selitystä piisaa. Nytkin jo aika-ajoissa oli heti selitys valmiina, kun tallikaveri oli nopeampi: se on painavampi niin takarengas pitää paremmin!


      • Turo--Inkeri
        kallio rocks - NOT! kirjoitti:

        Se on totta. Turpamoottori käy ja selitystä piisaa. Nytkin jo aika-ajoissa oli heti selitys valmiina, kun tallikaveri oli nopeampi: se on painavampi niin takarengas pitää paremmin!

        KTM tiesi, ettei heillä tule olemaan sanansijaa Aprilioille Jerezissä. 4:s sija ei niissä olosuhteissa ole lainkaan hassumpi. Te kuulostatte AIVAN samalta kuin vaikkapa espanjalainen lehdistö, kun on kyse oman maan kuskeista; mikä tahansa voittoa alempi suoritus on pelkästään itkun aihe!

        Mitäs jos annettais Mikalle hieman kannustusta? Kaveri oli hemmetin lähellä voittaa mestaruuden jo viime kaudella, ja on ilmoittanut ettei tänä vuonna mikään muu kelpaa. Hän tietää myös, ettei joka ainutta kisaa voi tai tarvitse voittaa ollakseen mestari kauden lopussa. Näköjään paremmin kuin esim. te.

        Itku seis ja vähän positiivisempaa asennetta kehiin. Tiedä vaikka nauttisitte enemmän kisoistakin!


    • jannu

      Aivan täysi paska koko kallio. Vuodesta toiseen tahkoaa tuota pippeliluokkaa ja itkee ku ei menesty. Tuskin nousee koskaan isompaan luokkaan, siellä kun ei itkevät räkänokat pärjää!

      • Turo--Inkeri

        Meillä lienee hieman eroava käsitys, kumpi on itkevä räkänokka, sinä vai Mika Kallio.

        Montako kertaa olet itse tuupannut MM-kakkoseksi? Se ei katsos ole niin vitun helppoa siinä sarjassa, se pärjääminen. Sitten kun alat olemaan vähän lähempänä sitä ikää, että saat jo itse ärrältä tupakkia, saatat alkaa käsittämään asian hieman paremmin.


      • ...
        Turo--Inkeri kirjoitti:

        Meillä lienee hieman eroava käsitys, kumpi on itkevä räkänokka, sinä vai Mika Kallio.

        Montako kertaa olet itse tuupannut MM-kakkoseksi? Se ei katsos ole niin vitun helppoa siinä sarjassa, se pärjääminen. Sitten kun alat olemaan vähän lähempänä sitä ikää, että saat jo itse ärrältä tupakkia, saatat alkaa käsittämään asian hieman paremmin.

        Sinä homo-inkeri oot ollu vielä huoraämmän perseessä, ku mää oon ajanu prätkällä...


      • Turo--Inkeri
        ... kirjoitti:

        Sinä homo-inkeri oot ollu vielä huoraämmän perseessä, ku mää oon ajanu prätkällä...

        ettei sinulla olisi pokkaa kertoa tuota sanaa naamatusten. Tyypillinen räkänokka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3394
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1901
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1279
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      132
      1111
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1033
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      964
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      956
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      915
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      899
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      830
    Aihe