ei huonosti...

ei ajellu serkku poika huonosti vaiikka olikin neljäs...siitähän ei ole kun yksi tie eteenpäin ja se on ylös päin! vai mitäs sanotte??
81015
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kallion Mikasta, niin ei juu ajellut huonosti. Rengasvalinta ei vissiin tuonutkaan lopussa niin isoa etua kuin luuli, ja jäi alussa vähän hankalasti taistelemaan kolmospaikasta turhan pitkäksi aikaa.

Mutta kauden 17 kisasta on ajettu 1, ja kaikille kärkikuskeille on luvassa hyviä ja huonoja päiviä. Tasaisuus on se, mikä pitää mukana mestaruustaistossa, toki voittojakin pitää pystyä ottamaan, mutta joka kisassa ei ole pakko. Tiesivät jo etukäteen olevansa altavastaajia Aprilioille, joten ei huono tulos tästä kisasta.

Äänestä

kyllä häiritsee toi Mikan ainainen selittely, Nytkin vähän syytteli tallitoveriaan siitä kun tämä ajoi kilpaa Mikan kanssa. Pelkään kylläkin että Mika jää tallitoverin jalkoihin tällä kaudella.On vähän huono tilanne joutua taistelemaan nuorten lahjakkaiden kuskien kanssa pikkuluokassa. Kun esim entinen ja nuorempi tallikaveri taistelee jo ison luokan mestaruudesta.

Äänestä
  • Se on totta. Turpamoottori käy ja selitystä piisaa. Nytkin jo aika-ajoissa oli heti selitys valmiina, kun tallikaveri oli nopeampi: se on painavampi niin takarengas pitää paremmin!

    Äänestä

  • kallio rocks - NOT! kirjoitti:

    Se on totta. Turpamoottori käy ja selitystä piisaa. Nytkin jo aika-ajoissa oli heti selitys valmiina, kun tallikaveri oli nopeampi: se on painavampi niin takarengas pitää paremmin!

    KTM tiesi, ettei heillä tule olemaan sanansijaa Aprilioille Jerezissä. 4:s sija ei niissä olosuhteissa ole lainkaan hassumpi. Te kuulostatte AIVAN samalta kuin vaikkapa espanjalainen lehdistö, kun on kyse oman maan kuskeista; mikä tahansa voittoa alempi suoritus on pelkästään itkun aihe!

    Mitäs jos annettais Mikalle hieman kannustusta? Kaveri oli hemmetin lähellä voittaa mestaruuden jo viime kaudella, ja on ilmoittanut ettei tänä vuonna mikään muu kelpaa. Hän tietää myös, ettei joka ainutta kisaa voi tai tarvitse voittaa ollakseen mestari kauden lopussa. Näköjään paremmin kuin esim. te.

    Itku seis ja vähän positiivisempaa asennetta kehiin. Tiedä vaikka nauttisitte enemmän kisoistakin!

    Äänestä

Aivan täysi paska koko kallio. Vuodesta toiseen tahkoaa tuota pippeliluokkaa ja itkee ku ei menesty. Tuskin nousee koskaan isompaan luokkaan, siellä kun ei itkevät räkänokat pärjää!

Äänestä
  • Meillä lienee hieman eroava käsitys, kumpi on itkevä räkänokka, sinä vai Mika Kallio.

    Montako kertaa olet itse tuupannut MM-kakkoseksi? Se ei katsos ole niin vitun helppoa siinä sarjassa, se pärjääminen. Sitten kun alat olemaan vähän lähempänä sitä ikää, että saat jo itse ärrältä tupakkia, saatat alkaa käsittämään asian hieman paremmin.

    Äänestä

  • Turo--Inkeri kirjoitti:

    Meillä lienee hieman eroava käsitys, kumpi on itkevä räkänokka, sinä vai Mika Kallio.

    Montako kertaa olet itse tuupannut MM-kakkoseksi? Se ei katsos ole niin vitun helppoa siinä sarjassa, se pärjääminen. Sitten kun alat olemaan vähän lähempänä sitä ikää, että saat jo itse ärrältä tupakkia, saatat alkaa käsittämään asian hieman paremmin.

    Sinä homo-inkeri oot ollu vielä huoraämmän perseessä, ku mää oon ajanu prätkällä...

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Sinä homo-inkeri oot ollu vielä huoraämmän perseessä, ku mää oon ajanu prätkällä...

    ettei sinulla olisi pokkaa kertoa tuota sanaa naamatusten. Tyypillinen räkänokka.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terppa.. kirjoitti:

ei ajellu serkku poika huonosti vaiikka olikin neljäs...siitähän ei ole kun yksi tie eteenpäin ja se on ylös päin! vai mitäs sanotte??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu