Onko kukaan kiinnittänyt huomiota siihen että kun telkus kuvataan Myyrmannin räjähdys paikkaa niin siinä mis räjähti sen yläpuolella on eläikauppa nimeltä faunatar. Toivotaan että eläimet on kunnossa, jooko????
Myyrmannin eläimet.
7
927
Vastaukset
- eläinkaupan täti
En ole töissä myyrmannin eläinkaupassa, mutta ystäväni ovat. Sekä henkilökunta että lemmikit ovat kaikki kunnossa.
- Anonyymi
ses
- Kalelö
Kuka niitä lemmikkejä hoitaa siellä eläinkaupassa kun se koko kauppakeskus evakoitiin...?
- eläinkaupan täti
perjantaina eläimet oli hoidettu, kuten kuuluukin, heti aamusta ja poliisit huolehtivat että henkilökunta pääsee päivittäin hoitamaan eläimet..
- kanifani
eläinkaupan täti kirjoitti:
perjantaina eläimet oli hoidettu, kuten kuuluukin, heti aamusta ja poliisit huolehtivat että henkilökunta pääsee päivittäin hoitamaan eläimet..
Minua on mietityttänyt, kuoliko herkkiä eläimiä kuten kaneja ja marsuja räjahdyksen äänen ja tärinän säikäyttäminä. Sehän ei olisi mikään ihme.
- Anonyymi
kanifani kirjoitti:
Minua on mietityttänyt, kuoliko herkkiä eläimiä kuten kaneja ja marsuja räjahdyksen äänen ja tärinän säikäyttäminä. Sehän ei olisi mikään ihme.
Kun massiiviset pieruni karkottavat harakatkin puista siis
Raatokärpäset hokevat ave-mariaa nenäänsä pidellen
ohi lentääkseen
t. kanifani
- Anonyymi
ipou
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1884697Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2043392Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1172926Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562922Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis442850Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132267Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos522258Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552025En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131975Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien681565