Kroatiaan - milloin?

Milloin olisi paras aika tehdä viikon reissu esim. Dubrovnikiin, joka kuulemma on kaunis kaupunki? Miten sinne pääsee halvimmalla ja missä voi yöpyä halvimmalla? Olen selaillut internet-palstoja, mutten ole saanut selville (lähinnä liian runsaan tiedon takia), miten kannattaisi toimia. Apua, please!
51542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moi!
Jos haluat vältyä ruuhkasta, kanataisi mennä kesäkuussa/heinäkuun alussa esim.
Majoitus löytyisi http://www.hostelbookers.com/booking/index.cfm
Sitten lento, se on vähän vaikeampi osa,jos sinulla olisi joku tiety päivämäärä mielessä voisin katsoa mitä löytty.

Äänestä
  • Nyt näyttäisikin siltä, että ajankohtaa pitäisi siirtää syksymmälle... Heinä-elokuussa on ilmeisesti ruuhkaa, mutta millainen olisi syyskuun alkupuoli?

    Äänestä

  • eppuli kirjoitti:

    Nyt näyttäisikin siltä, että ajankohtaa pitäisi siirtää syksymmälle... Heinä-elokuussa on ilmeisesti ruuhkaa, mutta millainen olisi syyskuun alkupuoli?

    Moi !
    Varmasti olisi ihan hyvä myös syyskuussa. Heti kun tiedät ajankohdan on hyvä katsoa majoituksen, syyskuussa voisi olla myös edullisempi majoitus.

    Äänestä

  • cro kirjoitti:

    Moi !
    Varmasti olisi ihan hyvä myös syyskuussa. Heti kun tiedät ajankohdan on hyvä katsoa majoituksen, syyskuussa voisi olla myös edullisempi majoitus.

    löytyy majoitusta.

    http://www.dubrovnik-online.com/

    Äänestä

Vietimme, 10- 18. 9 2005, upean lomaviikon Kroatiassa. Trogirissa, Splitissä ja Hvar/ Hvarissa olivat majoituksemme. Viisi päivää Hvarilla olivat mieleenpainuvat. Aurinko paistoi joka päivä, merivesi oli uimalämmintä ja Hvarilla kirkkaissa vesissä snorklailu oli mahtavaa. Kaupungilla oli iltaisin vilskettä, paikka on suosittu veneilijöiden keskuudessa. Kolme musiikkikonserttia oli tarjolla niinkin pienessä paikassa. Ostimme onneksi laivalle paluumatkan liput päivän etukäteen, paatti oli ihan täynnä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eppuli kirjoitti:

Milloin olisi paras aika tehdä viikon reissu esim. Dubrovnikiin, joka kuulemma on kaunis kaupunki? Miten sinne pääsee halvimmalla ja missä voi yöpyä halvimmalla? Olen selaillut internet-palstoja, mutten ole saanut selville (lähinnä liian runsaan tiedon takia), miten kannattaisi toimia. Apua, please!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu