Millaisia naapureita vihdissä...

Ollaan muuttamassa vihdin kk:lään ja näin urbaanina kaupunkilaisena vähän hirvittää maalle muutto. Saako siellä olla omassa talossaan rauhassa,vai ollaanko niiiin samaa pataa...? Onko kokemuksia?
2475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei olla niin sulkeutuneita kuin kaupungissa.
kyllä uus naapuri haastatellaan ja kahvitellaan.
tiedustellaan tekemiset.täällä pidetään vielä naapurista huolta.jos on täysin erakoitunut,
kantsii asuu kaupungissa tai muuttaa tosi korpeen.

Äänestä
  • Joo vihti kiva mesta, etelä suomen suurin järvi vieressä ja kauppoja ja kouluja ihan riittävästi.

    Niin tulet sitten muokkautumaan vihdin puoleiseksi tutuksi ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cityman kirjoitti:

Ollaan muuttamassa vihdin kk:lään ja näin urbaanina kaupunkilaisena vähän hirvittää maalle muutto. Saako siellä olla omassa talossaan rauhassa,vai ollaanko niiiin samaa pataa...? Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu