Miksi minä en saa dc :ssan julkisia hubeja näkumään kun siinä suodata ruudun alapuolella lukee ladataan julkista luetteloa hubeista ja sitten vähän ajan päästä lukee lataus epäonnistui.
Dc++:ssan julkiset hubit
Heletee
54402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aika erikoista joo :D
Itse juuri olin tulossa kysymään neuvoa, kun DC antaa virheilmoituksen hubilistaa ladatessa. Yksittäisille hubeille yhdistys onnistuu, mutta aika hitaanpuoleista tuo. Varsinkin jos jotain vähän harvinaisempaa yrittää etsiä.
Mutta joo, missäköhän vika sitten voisi olla?
Toivottavasti joku osaisi neuvoa. Olisi kiva tietää, että onko vika koneessa / nettiyhteydessä vai sitten jossain muualla. Itselläni juuri tänään nettiyhteys vähän muuttui ja piti sitten tuota testata. Eikä toiminut.
Noh, mutta luulen, että kyseessä on joku huoltojuttu tms. Taitaa tuossa alapuolellakin olevassa viestissä lukea jotain tuohon viittaavaa... jos en ihan väärin muista.
Se virheilmoitus, joka mulle ainakin tuli, oli seuraavanlainen:
"A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond."
Hämäätuo viesti. Mistäköhän tuo mahtaa johtua...
Luultavasti toimii taas huomenna...
Sellasta se on aina välillä
Hublist.org on kuulemani mukaan joutunut massiivisen dos-höykkäyksen kohteeksi jonka seurauksena kaikki hublist.orgin yhteydet ovat kaatuneet.
Palvelu yritetään saada takaisin mahdollisimman pian kun yhteydet saadaan kuntoon ja hyökkäykset loppuvat.
Painn saman ongelman kanssa ja uudet public hublistit ratkaisivat ongelman.