Lisätietoa spywaresta löytyy osoitteista
http://www.cexx.org
http://www.cexx.org/adware.htm
Lue ja mieti haluatko asentaa P2P-ohjelmia...
http://www.cexx.org
http://www.cexx.org/adware.htm
Lue ja mieti haluatko asentaa P2P-ohjelmia...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen käyttänyt lukuisia P2P-ohjelmia, surffaillut epämääräisillä sivuilla, imuroinut kaikenlaista arveluttavaakin sälää netistä, eikä ongelmia.
Joskus joku troijalainen tai spyware kolkuttelee, mutta niistä on lopulta varsin simppeli päästä eroon. (poikkeuksena lop.com, joka oli tavattoman sitkeä nitistettävä).
Palomuuri, virustutka sekä AdAware ajantasaisena ja käytössä niin homma on suhteellisen turvallista. Totta on tosin se, että ellei osaa suojautua on ehkä parempi olla varovainen tekemisissään. Vähänkin järjestelmää hallitseva osaa kyllä nitistää ei-toivotun materiaalin suht helposti.