Etsin kerran itselleni miesystävää, ja muutama vaikutti aika mukavalta.
Kuultuani heidän pitävän metsästyksestä, jätin heidät heti.
En pidä pyssymiehistä. Niistä ei koskaan tiedä, mitä tapahtuu, kun ne suuttuu muijalle.
Pysykööt poissa pyssyinensä.
Kuultuani heidän pitävän metsästyksestä, jätin heidät heti.
En pidä pyssymiehistä. Niistä ei koskaan tiedä, mitä tapahtuu, kun ne suuttuu muijalle.
Pysykööt poissa pyssyinensä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se on hienoa kun kykenet noudattamaan linjaasi. Parempi se on pyssymiehillekin, ettet jää roikkumaan.
Tiedän yhden surullisen tapauksen, kuinka sinunlaillasi ajatteleva nainen, nai pyssymiehen.
Kohta alkoi yhteisessä pesässä erimieli ja paha tora, pyssymies joutui viemään pyssynsä autotalliin, ei vaimo halunnut elää talossa jossa pyssyjä. Aikansa elivät sitä surkeaa liittoa, mutta pyssyt alkoivat ruostua autotallin kosteudessa. Se oli pyssymiehelle liikaa, hän vihapäissään keräsisi pyssynsä ja lähti. Siinä jäi ilkeä ilkeä naisihminen asumaan pienen papuusin kanssa taloa, ja pyssymies kiilotteli pyssyjään vuokrayksiössä. Mutta kun naisihminen oli varaskas vaikkakin ilkeä, ja tyhmänpuoleinen ( ei avioehtoa) tuli tarinalle sikäli onnellinen loppu, että pyssymies sai avioerossa avio-osan naisen omaisuudesta. Sillä hän osti itselleen puolimetsää ja talon metsän keskeltä. Ja kaikenpäälle tilasi ienon käsintehdyn tuplaluodikon Keskieuroopan hienosta tuplaluodikkotehtaasta. Ja pyssymies elää onnellisesti elämäänsä metsänkeskellä olevassa talossaan tuplaluodikkonsa kanssa ja taloon on löytynyt myös pyssyihin hyvin suhtautuva kaunis ja kiltti uusi vaimoihminen. Sen pituinen se tarina, happy endi kuitenkin.
kovin oli hyvä tarina.. tykkää tollasesta:D
Se olkoon opetuksena ja ojennuksena kaikille metsästykseen nuivasti suhtautuville viherpiipertäjille.
Ja ennen kaikkea em. naiselle, joka tyhmyyttään jäi vanhaksi piiaksi. Pidä parempi huoli ensi kerralla. Vilpittämästi sinulle kerron, että aina rehti makkaranpurija piipertäjän sängyssä voittaa.
Kuuluu? Häh? Sinäkin oot vain omien luulojesi vanki ja kuvittelet mielikuvituksesi olevan totta.
Ota osaa (ukkosi) harrastuksiin, niin huomaat, miten vapaudut turhista ja vääristä luuloista.
Ei sitä joka asiassa pidä toiselle karsinoita rakentaa, vaan olla niitä laajentamassa, että siinä yhdessä on hyvä asua ja jutella ja nauraa elämän mutjauksille.
En tykkää papiljooteista, terveys siteistä, kaikenmaailman hajuste purkeista hyllyillä,siivous neurootikoista, mainosten välisiä täyte sarjoja töllöttävistä naisista,roikkujista, lälläri elämästä huh huh onhan näitä, kohta pakahdun raivooni.
no me pyssymiehethän oikein ootetaan/toivotaan et akka alkais vi..uilemaan , että päästäis pyssyä kokeilemaan elävään maalitauluun !!! IDIOOTTI KATO LISÄÄ NIITÄ VITUN SAIPPUA SARJOJA JOISSA SITÄ OIKIAA ELÄMÄÄ ELETÄÄN .JOS TIEDÄT OLEVASI NIIN SAATANAN ÄRSYTTÄVÄ TAPAUS ETTÄ PELKÄÄT JONKUN AMPUVAN (tai puukottavan,kuristavan,upottavan mereen painot jalkoissa,jne jne)SUT NI HAE LÄÄKÄRILTÄ APUA . EI SUA VARMAAN KUKAAN HALUAISKAAN ELÄMÄÄNSÄ SOTKEMAAN
Eiköhän sun pitäis käydä hakemassa jotain rauhoittavia?
Jos nyt joku ei tykkää pyssymiehistä niin anna olla tykkäämäti,omapa on asiansa.
Ei tuosta nyt tuollai tartte hertsata,hyvänen aika.
Tommonen mieshän on vaarallinen mettällä,et mikään oikea mettästäjä kyllä ole.
Rauhoitu rauhoitu ennenkuin ammut mutkin.
Kuin alottajakin. Laita joutuin uudet lukot ja ristikot ikkunoihisi ja terävä ranstakka takan hormiin jolla joka ilta voit tökkiä piippuun, ettei siellä vain joku ole jo tulossa sisälle sitä kautta.
ja älä vain syö enää mitään lääkkeitä, kun ne aiheuttaa sivuoireina sen, että varmana luulet jonkun varokeinon unohtuneen toteuttamatta.
Ja syö kaikki kanaruoka raakana, jotta saat vastustuskyvyn lintuinfluenssaa vastaan.
Jos nyt lukisit ihan rauhassa tuon viestini.
Missä ilmaisin olevani samanlainen kuin aloittaja?
Miksi minun pitää laittaa lukkoja ja ristikoita?
Mitä minä sanoin pelkääväni?
Miten lintuinfluenssa tähän liittyy?
Toivon asiallisia vastauksia sinulta.
Minä vaan vastasin että antaa toisen olla tykkäämättä pyssymiehistä.
En sanonut että itte en tykkää.
Ja noi muut väittämäs on aivan käsittämättömiä myös...Heh
järkipuhetta ymmärtävän?
Tuo. Onnea vaan etsintään.
Mun vaimoni sanoi, että kumman valitset metsästyksen vai minut. Sanoin et ei tarvi ees miettii, älä pakota sanomaan sitä kun et kestä kuulla.
Ei sit pienintä epäilystäkään miten käy jos metsämiehen elämää alkaa liikaa rajoittaan.Ero tulee, että poksahtaa.
Eiköhän tosissaan kandees Ensin ottaa selvää,että sopiiko ne harrasteet toisiinsa,ettei tarvi sit yhes olles yrittää muuttaa toista omaan muottiinsa.Se kunei onnaa,tiiän kokemuksesta!
Ja tosiaan,kannattaa kritiikittömästi kokeilla toisen harrastusta ja yrittää löytää siitä itselleen jotakin positiivista,eikä tuomita vaan suoraan.
Ja jos oma sielu ei toisen lajia hyväksy,niin ei sitten,mutta ei myöskään oteta toiselta pois hänelle kuuluvaa,tärkeää asiaa.
Jokaisella pitää olla omat juttunsa,parisuhteessa tai ilman!!!!!
Ja miksiköhän se mies sitten suuttuisi? Kirjoituksestasi saa sen kuvan, että elämäntehtäväsi on ärsyttää miehiä raivopisteeseen asti. Ei ihme ettei sinulla nyt ole miesystävää. Menehän nyt siihen peilin eteen seisomaan, katso itseäsi ja kysy että: Miksi metsästävä mies suuttuisi minulle niin paljon että ampuisi minut? Anna nyt tuhannesti anteeksi, mutta minun mielestäsi aloituksesi oli ahdasmielinen, lapsellinen ja täysin metsästäviä miehiä syyllistävä mikä saa varmaan muutkin ahdasmieliset ja lapselliset naiset reagoimaan yhtä idioottimaisesti kuin sinä. Oletko muuten miettinyt että keittöveitselläkin saa hengen pois? Ajattelin vaan että miksi vain metsästävät miehet ovat sinulle uhka... Hyvää kevättä ja onnea miesten etsintään!!!
ihan oikein tehty.
On varsin epärealistista laskea yhteen mies ase=murhaaja.
Sitä paitsi kaikki ampumista harrastavat eivät metsästä tai edes kannata metsästystä.
No loppujen lopulta sinultahan se on poissa, mahdollinen merkitsevä suhde.
Sääliksi käy muutenkin moinen ahdasmielisyys.
Samalla syynillä minäkin ukon etin.Eläinrakkaus pääasia.Jos nyt kehun niin hyvän ukon sainkin.Viime keväänä mentiin naimisiin.En siedä et olis tuonu kotiin kuolleita eläimiä.Tai että meillä ees olis ase kotona.
Niin. Tiedä vaikka se sillä aseella sinut ampuisi kun riita tulee. Teillä ei varmaan ole veitsiäkään kotona. Ties vaikka se mies puukottaisi sinut! Haha!!! Pupellatte varmaan sitä salaattianne suoraan siitä ruukusta, kun sen pilkkominen on hankalaa ilman saksia ja veistä. Niillä kun saa hengen pois. Tai haarukka. Tai voiveitsi. Aijuu mut eihän vegaanit käytä voita? vai käyttääkö? Jauhelihakin kun on kuolleesta eläimestä, niin kai te vegaaneja olette molemmat? VOI PYHÄ SYLVI... JA PARI MUUTA TYTTÖÄ PÄÄLLE...