Kyprokselle Ukkokoti-lomalle ?

Lauri

5

2109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heiheikki

      onnea vaan toivotan , mutta mistä lisää

    • heiheikki

      kyllä vaan supailemaan teerveydeksi

    • pinkkiporsas

      ei toimi linkki

    • Anonyymi

      Ukkokoti Kypros toimi Nikosiassa 6 vuotta! Siellä ennätti lomailemaan yli 500 rauhanturvajaa, perheineen. Toiminnan jatkon esteeksi muodostui lopulta ko. kiinteistön kunnon heikkeneminen ja lentojen saatavuuden väheneminen!

      Pohjois-Savon Rauhanturvaajien Veteraanityöryhmä kiittää kaikkia Ukkokodissa vierailleita ja talon paikallista isäntää Panos Georgakista vierailijoiden hyvinvoinnista.

      Terveisin; Lauri Mykkänen (UK-projektin vetäjä)

    • Anonyymi

      Ukkokoti palveli Kyproksella vuosina 2004-2008 ja siellä lomaili yli 500 suomalaista YK-miestä perheineen. Se täytti tehtävänsä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      113
      10543
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      130
      4261
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      116
      4007
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      443
      3869
    5. 61
      3546
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      53
      2801
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2326
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2009
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1592
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      8
      1429
    Aihe