jos haluun pitää hääjuhlat niin pidänkö ne ennen vai jälkeen sen ku se ehdottaa avioliittoa? ja onko ne sillai niinku vaan ihan tavalliset bileet, ku ei siihen puhelimeen tuu mitään muuta vaihtoehtoa?
hääjuhlista
icebear
3461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hääjuhlat voi pitää vasta sen seremonian jälkeen.
Eli sen jälkeen voi leikata hääkakkua jne.
Joskus se hääpari lähtee yhdessä sen vihkimisen jälkeen kyllä limusiinilla jonnekkin matkalle vuorokaudeksi eli ne ei ole siinä tontilla millä pelaat.Ei ne lähe jos ne ei halua ja morsian ei voi mennä jos on raskaana.
Järjestä hääjuhla, missä pari voi sen "katoksen" alla toisilleen vannoa valat. Vieraat pitää kutsua ennen valojen vannomista, muuten kukaan (ellei talossa tai tontilla ole muita simejä) katso kun valat vannotaan.
Valojen vannomisen jälkeen voi leikata kakun yms. Simparin pitää olla kihloissa.
Voi häät järjestää, ei tarvitse vieraita erikseen alkaa kutsumaan, niin kuin milkakuu kertoi. Vaikka voi tietenkin niinkin tehdä ja sitten vieraiden nähden ehdottaa naimisiin menoa toiselle simille. Mutta nämä eivät ole varsinaiset hääjuhlat. :)
HÄÄjuhlat vietät näin:
Kosi ensin similläsi simisi rakastettua ja sitten sopivassa vaiheessa soita puhelimella ja valitse ensin "järjestä juhlat" ja jos simisi kosinta on onnistunut valikossa näkyy "järjestä häät" ja klikkaa sitä ja valitse vieraat, ainakin se simisi rakastettu kannattaa kutsua (ellei siis jo asu saman katon alla). Sinun pitää ostaa hääkaari ja hääkakku. Hääkaaresta klikaat ensin, sen alla tapahtuu varsinainen häätoiminus. Hääkakku sitten seuraavaksi. Hääjuhlien loputtua, voi limusiini hakea onnellisen parin pariksi tunniksi pois kotoa... Tämän limusiiniajelun aikana simejesi mieliala nousee täyteen. :)