lukee boschmanin sivuilla. Kaverillaki oli 2x10" z sarjan boschmania ja möykkää ankarasti"/> lukee boschmanin sivuilla. Kaverillaki oli 2x10" z sarjan boschmania ja möykkää ankarasti"/>

Boschmann

olivat

soittaneet kisoissa 142dB yhdella 12" nuke sarjalaisella --> lukee boschmanin sivuilla. Kaverillaki oli 2x10" z sarjan boschmania ja möykkää ankarasti

6

1979

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tumppi-82

      Kuinka moni Suomalainen Boschmanin ostaja menee subinsa kanssa DB-Drag kisaan?
      Epäilen ettei juuri kukaan. Eli on aivan sama soiko subi 135 vai 145db koska ei sitä niin lujaa kuunnella. Paljon tärkeämpää on subin sointi. Sointi ei saa puuroutua, sen on soitettava tuplabasarit moitteetta sekä oltava hyvä erottelu.

      Ja jos välttämättä haluaa maksimipaineita niin siihenkin löytyy parempia kuin tuo Boschmann.

      • on kuule...

        hyvä merkki..siinä missä muutkin,ja varsinki hinta-laatu suhde on kohdallaan..!!!


      • Tumppi-82
        on kuule... kirjoitti:

        hyvä merkki..siinä missä muutkin,ja varsinki hinta-laatu suhde on kohdallaan..!!!

        Autosound ei taannoisessa testissään ollut ihan samaa mieltä.. Lehdissä testattiin kaksi boschmannin subia halpissubien testissä. Boschmannien malleja en muista.
        Jokatapauksessa toinen oli aivan fiasko ja toinen oli HALPIS-SUBIKSI ihan kohtalainen. Mutta samalla todettiin ettei yksikään testatuista subeista pärjää mitenkään "merkki-subeille"

        Uskokaa jo että näyttävän näköinen Kiinan tekele, jossa lukee pirun isolla 1000000WATTS ja ehkä joku ledi vilkkuu, ei todellakaan ole laadukas subi.

        Itse olen myös omistanut monta halpissubia ja ne tuntuivat hyvältä siihen asti kunnes kuulin laadukasta subia kaverin autossa.


      • on kuule... kirjoitti:

        hyvä merkki..siinä missä muutkin,ja varsinki hinta-laatu suhde on kohdallaan..!!!

        on ihan oikeassa , jos sijoittaisi eli 100 euroa per subi saisi jotain parempaa kuin jostain halpahallista.


      • MikäHemmetinSubi

        Se on supi, eli supikoira.
        Eikä sillä tee autossa mitään, paskoo vaan penkeille.


    • Topsiuekku

      Valitettavasti boschmann ei ole kiinalainen vaan made in usa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      241
      4723
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      455
      3393
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      15
      2388
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      23
      2031
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      9
      1273
    6. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      28
      1169
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1083
    8. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1045
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      79
      1044
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      956
    Aihe