työpöytä

työpöydällä kuvakkeet ja kaikki muukin on niin suurikokoista ettei pysty konetta käyttämään
käyttöjärjestelmä on me.voisiko joku ystävällisesti neuvoa
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Liekö kyseessä se että sulla on joku palikkaresoluutio käytössä, tai se että muistaakseni myös WinME:ssä on asetuksissa optio kuvakkeiden koon muuttamiseen.

Katsopa ohjauspaneeli->näyttö, niitä asetuksia.

Äänestä

ME on vähän vieras mutta klikkaa oikealla työpöytää ja laita resuluutio oikeaksi.

Voi olla myös ettei sulla ole näytönohjaimen ajuria.

Tai sitten olet vikasietotilassa.

Äänestä
  • ei sillä pysty mitään tekemään,se onmuutenkin jumisa.kaikki mitä näytöllä näkyy on jätti kokoista.lisäksi nytön reunoilla on mustat runukset

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uoti kirjoitti:

työpöydällä kuvakkeet ja kaikki muukin on niin suurikokoista ettei pysty konetta käyttämään
käyttöjärjestelmä on me.voisiko joku ystävällisesti neuvoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu