KALASTUS.COM

"Nettitarkkailija"

>>Olet sitten uistelija, perhokalastaja tai tuulastaja, sana on vapaa.

6

1959

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lohensoutajat

      Terve vaan kaikille! Tein kalastus.com:iin pienen näytteen median voimasta, olkoon tämä opetus. Enkä halua omasta puolesta jatkaa tätä keskustelua aiheesta. Mielestäni näpäytys on riittävä enkä halua että ketään tuomitaan koska jokainen meistä tekee virheitä ja jokaiselle ihmiselle on annettava toinen mahdollisuus.
      p.s Ei ole kytköstä kalastus.com:iin.

      • dino

        No on kyseisellä kalastus.com sivuilla tapahtunut negatiivisia asioita muillekkin..Eli ei kukaan asioi liikkeessä, missä palvelu on huonoa..


      • "Nettitarkkailija"

        Välttämättä en nyt ymmärrä mutta ei se mitään.
        Edelleen kuitenkin ihmettelen että mitä yhteistä Kalastus.Comilla ja tällä Suomi24:ällä on,onko tuo alkuperäinen ja täällä ollut siis poistettu omasta pyynnöstäsi.
        Jokatapauksessa toisella saitilla menit sitten ja sotkit koko yhden keskustelun muuttamalla jälkikäteen otsikon,jos sinun kohdallasi asia oli loppuunkäsitelty niin ei se tarkoita että se olisi automaattisesti näin myös muiden osalta.
        Olisi riittänyt että olisit ilmoittanut että sinunkohdaltasi asia on loppuunkäsitelty ja piste,ei siinä olisi tarvinnut sotkea koko keskustelua kuten nyt tapahtui.

        Tuohon kyseiseen tapahtumaan pitää antaa risuja myös sivuston ylläpidolle koska se mahdollisti enm.tapauksen.

        Mutta jokaiselle annettakoon uusi mahdollisuus,niin myös sinulle.

        PS.Itselläni ei ole kytköstä minkäänvaltakunnan nettifoorumeihin,kunhan niitä joskus huvikseni selailen.


    • oli tänään

      kirjoittelua Luvattomasta kalastuksesta Turussa josta käräjäoikeus oli antanut tuomion.
      Ja kuinkas kävikään juttuun tuli paljon kannanottoja mutta äkkiä se katosi sieltä.
      Olikohan liian kuuma aihe?

    • Anonyymi

      No kyseinen saitti on hyvin puoluepoliittisesti suuntautunut ja siksi hyvinkin tylsä ja yksipuolinen julkaisujen suhteen.
      Ei todellista rakentavaa kritiikkiä siedä vaan herne nenään ja keskustelu kiinni ellei tulos agendaa miellytä.
      Siksi monet viisaat häipyneet muilke foirumeille turhauduttuaan jatkuvaan sananvapauden moderointiin.
      Joku kirjottaa osuvasti kalakommarista.
      Kuvaa hyvin saitin meininkiä.

    • Anonyymi

      Kävin vilkaisemassa, melekonen meininki ja todellakin eriäviä mielipiteitä eivät näytä hyväksyvän kuin yhteen agendaan sopivana.
      Väsynyttä meininkiä.
      Ei jatkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      47
      2281
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      71
      2179
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1990
    4. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      39
      1898
    5. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      396
      1735
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      106
      1683
    7. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      2
      1622
    8. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1504
    9. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      185
      1128
    10. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      987
    Aihe