KALASTUS.COM

"Nettitarkkailija"

>>Olet sitten uistelija, perhokalastaja tai tuulastaja, sana on vapaa.

6

1518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lohensoutajat

      Terve vaan kaikille! Tein kalastus.com:iin pienen näytteen median voimasta, olkoon tämä opetus. Enkä halua omasta puolesta jatkaa tätä keskustelua aiheesta. Mielestäni näpäytys on riittävä enkä halua että ketään tuomitaan koska jokainen meistä tekee virheitä ja jokaiselle ihmiselle on annettava toinen mahdollisuus.
      p.s Ei ole kytköstä kalastus.com:iin.

      • dino

        No on kyseisellä kalastus.com sivuilla tapahtunut negatiivisia asioita muillekkin..Eli ei kukaan asioi liikkeessä, missä palvelu on huonoa..


      • "Nettitarkkailija"

        Välttämättä en nyt ymmärrä mutta ei se mitään.
        Edelleen kuitenkin ihmettelen että mitä yhteistä Kalastus.Comilla ja tällä Suomi24:ällä on,onko tuo alkuperäinen ja täällä ollut siis poistettu omasta pyynnöstäsi.
        Jokatapauksessa toisella saitilla menit sitten ja sotkit koko yhden keskustelun muuttamalla jälkikäteen otsikon,jos sinun kohdallasi asia oli loppuunkäsitelty niin ei se tarkoita että se olisi automaattisesti näin myös muiden osalta.
        Olisi riittänyt että olisit ilmoittanut että sinunkohdaltasi asia on loppuunkäsitelty ja piste,ei siinä olisi tarvinnut sotkea koko keskustelua kuten nyt tapahtui.

        Tuohon kyseiseen tapahtumaan pitää antaa risuja myös sivuston ylläpidolle koska se mahdollisti enm.tapauksen.

        Mutta jokaiselle annettakoon uusi mahdollisuus,niin myös sinulle.

        PS.Itselläni ei ole kytköstä minkäänvaltakunnan nettifoorumeihin,kunhan niitä joskus huvikseni selailen.


    • oli tänään

      kirjoittelua Luvattomasta kalastuksesta Turussa josta käräjäoikeus oli antanut tuomion.
      Ja kuinkas kävikään juttuun tuli paljon kannanottoja mutta äkkiä se katosi sieltä.
      Olikohan liian kuuma aihe?

    • Anonyymi

      No kyseinen saitti on hyvin puoluepoliittisesti suuntautunut ja siksi hyvinkin tylsä ja yksipuolinen julkaisujen suhteen.
      Ei todellista rakentavaa kritiikkiä siedä vaan herne nenään ja keskustelu kiinni ellei tulos agendaa miellytä.
      Siksi monet viisaat häipyneet muilke foirumeille turhauduttuaan jatkuvaan sananvapauden moderointiin.
      Joku kirjottaa osuvasti kalakommarista.
      Kuvaa hyvin saitin meininkiä.

    • Anonyymi

      Kävin vilkaisemassa, melekonen meininki ja todellakin eriäviä mielipiteitä eivät näytä hyväksyvän kuin yhteen agendaan sopivana.
      Väsynyttä meininkiä.
      Ei jatkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      91
      3942
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3307
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      125
      2617
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1938
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1774
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      80
      1675
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1668
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1529
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1291
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1192
    Aihe