kertokaas paljonko teille on maksanut tyttökissan leikkautus,erityisesti ylivieskan ja nivalan hinnat kiinnostaa.
leikkaushinta
08-alue
8457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
täällä, salossa maksaa110e että ei mikään halpa.
Vaasassa pääsee halvimmillaan kuudellakympillä, tietty eroja on eri klinikoilla.
Oulun lähikunnassa Muhoksella 85e.
82e
kiitos jo näistä vastauksista, lisääkin saa laittaa. kallistahan se on mutta kissan parhaaksi kuitenkin (vaikka sisäkissan kans ei tarvikaan pentuja "pelätä")
yhdestä paikasta kysyin jo hintaa,oli n.70e.
Minun kaksi tyttökissaani leikattiin tänään Haapavedellä. Yhden hinta 75€, kun vein molemmat yhtä aikaa, niin tuttu eläinlääkäri (joka hoitanut paljon eläimiäni ennenkin) lupasi leikata kummatkin yhteensä 100€:lla. Normaalihinta ensimmäisestä siis 75€, toisesta muistaakseni 35€. Eli yhteensä 110€. tietysti poliklinikkamaksu 7€.
Nivalasta ja Ylivieskasta en tiedä, mutta jos matka ei tule kovin pitkäksi niin Sami on kyllä pätevä ajantasalla oleva eläinlääkäri :)
hyvältä paikalta, eikä ois liian kaukana. Löytyykö kyseisen lääkärin tiedot puhelinluettelosta? Täällä ei varmaan saa mainostaa...
Menikö teillä kaikki hyvin leikkauksissa?
Kyllä varmaan löytyvät puhelinluettelosta tiedot päivystykseen, ja varmaan myös Samille. En ole koskaan katsonut, mutta jos haluat niin voin sähköpostilla laittaa numeroa sinulle. Mailaa [email protected], niin en ainakaan täällä enempää syyllisty mainontaan :)
Miiru on 6kk ja Essi 5kk eli aika nuoret kissat vielä leikattaviksi. Leikkaukset menivät hyvin, Essillä oli toinen munasarja vähän hukassa ja leikkaushaavasta tuli aavistuksen pidempi kuin Miirulla. Sami leikkaa kyljen kautta minkä takia haava on pienempi ja kissa ei niin helposti pääse siihen itse käsiksi kuin vatsan haavaan.
Eilen illalla herättyään melkein heti ruoka maistui ja alkoivat piristyä. Tänä aamuna alle 12h leikkauksesta olivat omia itsiään, leikkivät ja vinkuivat ruokaa ja hoitoa kuten ennenkin :) Eli ei mitään valittamista tähän mennessä!!!