Tähän mennessä olemme saaneet selville sekä Koraanista että Profeetan (SAAS) sunnasta että kukaan ei saa tappaa ketään. Se on suuri synti ja johtaa ikuiseen Helvettiin. Terroristit, joista käytän mieluummin nimeä murhaajat, ovat sairaita ihmisiä. He ovat henkilöitä, jotka murhaavat ihmisiä ja yrittävät puolustaa tekojaan Jumalan nimissä. He syyllistyvät kahteen suureen syntiin, joista ensimmäinen on toisen murhaaminen, joka on kielletty. Tätäkin pahempaa on se, että tappavat Jumalan nimissä. Ei Koraanista eikä Profeetan (SAAS) sunnasta löydy tällä perusteita – päinvastoin sieltä löytyy todisteet heitä vastaan.
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=4316
terroristit
2
270
Vastaukset
- kiva juttu
Ei riitä, että kristityt julistavat täällä. Nyt myös muslimit.
- yellowy
Onko sinusta sairasta että ihmiset alkavat sotimaan oman vapautensa takia. En todellakaan puolustele terroristeja tai heidän tekojaan, mutta on helvetin hyvä asia, että länsimailla on uhkaaja, koska tämä sairas yhteiskunta ansaitseekin tuhoutua... tai ainakin vaurioittua.. Terroristit sotivat oman vapautensa ja uskontonsa puolesta. En näe siinä mitään väärää, keinot vain ovat väärät. Ikävää, että länsimaat eivät osaa antaa muiden ihmisten olla ja levittävät omaa saastaista elämäntapaansa koko maapallolle. Ikävää, että usa ei anna muiden maiden kehittää ydinaseita, saisimme tuhoa nopeammin aikaan kun muutkin maat saisivat kehitellä joukkotuhoaseita, mutta minkäs teet, kun demokratia on rikkaiden puolella.. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12814273Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va265902Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545581SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1535436Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2125156Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2954300HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.364029"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873611Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23541Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213502