terroristit

meidän mukaan

Tähän mennessä olemme saaneet selville sekä Koraanista että Profeetan (SAAS) sunnasta että kukaan ei saa tappaa ketään. Se on suuri synti ja johtaa ikuiseen Helvettiin. Terroristit, joista käytän mieluummin nimeä murhaajat, ovat sairaita ihmisiä. He ovat henkilöitä, jotka murhaavat ihmisiä ja yrittävät puolustaa tekojaan Jumalan nimissä. He syyllistyvät kahteen suureen syntiin, joista ensimmäinen on toisen murhaaminen, joka on kielletty. Tätäkin pahempaa on se, että tappavat Jumalan nimissä. Ei Koraanista eikä Profeetan (SAAS) sunnasta löydy tällä perusteita – päinvastoin sieltä löytyy todisteet heitä vastaan.

http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=4316

2

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiva juttu

      Ei riitä, että kristityt julistavat täällä. Nyt myös muslimit.

    • yellowy

      Onko sinusta sairasta että ihmiset alkavat sotimaan oman vapautensa takia. En todellakaan puolustele terroristeja tai heidän tekojaan, mutta on helvetin hyvä asia, että länsimailla on uhkaaja, koska tämä sairas yhteiskunta ansaitseekin tuhoutua... tai ainakin vaurioittua.. Terroristit sotivat oman vapautensa ja uskontonsa puolesta. En näe siinä mitään väärää, keinot vain ovat väärät. Ikävää, että länsimaat eivät osaa antaa muiden ihmisten olla ja levittävät omaa saastaista elämäntapaansa koko maapallolle. Ikävää, että usa ei anna muiden maiden kehittää ydinaseita, saisimme tuhoa nopeammin aikaan kun muutkin maat saisivat kehitellä joukkotuhoaseita, mutta minkäs teet, kun demokratia on rikkaiden puolella.. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7374
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4732
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4684
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3398
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1995
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      29
      1812
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1799
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1657
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1547
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1307
    Aihe