Meillä ongelma, laittaako grillikota vai huvimaja johon grilli, huuva ja piippu. Kota kun on vähän pimeänlainen ja ei nää kunnolla ulos, kuten huvimajasta. On ko kokemuksia puolesta ja vastaan. Ja mitens sitten sora vai betonialusta, kuvittelisin betonia kylmemmäksi talvella. Jotta kumpi olisi parempi, kun näköalaa järvelle on ja ajatellaan kesä ja talvikäyttöä.
Grillikota vai Huvimaja
kotaukko
64132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos kota tehdään lämpimäksi ja varustetaan avattavilla ikkunoilla ja esim. kolmella kattoikkunalla, on se mielestäni parempi kuin huvimaja.Maalattia tuntuu mielekkäämmältä esim. sepelipinnalla.
Se kannattaa ottaa minkä saa halavemmalla. Saman asian se ajaa.LUOMALLA on ainakin halapoja tarjolla melekeen kaikkien maitokauppojen pihoos.
Läytyy niitä korkeitakin luxuskotia joista näkee ulos. Esim. Hirsituotteelta Perhosta pyöröhirsinen kota jonka sivuseinä 180cm.
Kattos kun LUOMA tekee maaliman tehokkaimmilla koneilla. Ja on ostanut EE-UUltakin kaikki mahdolliset sertifikaatit mitä rahalla saa,niin se on kaikkiin paras.
Ei muuta kun puhelu virmaan ja pyydä Luoman Pekkaa puhelimeen,niin hän ottaa tilauksen vastaan.
Ei mee kauaakaan kun lähetys on pihas.
se hopottaminen täälläkin. Joku aika sitten oli telkussa juttua nettikeskustelujen (piilo)mainonnasta. Jotkut alkavat systemaattisesti kehumaan firmojen tuotteita joka paikassa ja saavat sitten firmalta jotain etuja vaivanpalkaksi.
Luoman Puutuote on siis saanut tällaisen perskärpäsen ja me joudumme kestämään kritiikitöntä vedätystä.
Kiitos ei! Mieluusti kyllä omakohtaisia tai läheltä koettuja aitoja kokemuksia, mutta ei tällaista puppua. Moni on jo jättänyt monta palstaa ala-arvoisen keskustelun takia. Toivottavasti tätä ei menetetä hölmöjen puffaajien takia.
tee se kota tai olet jo varmaan jo tehnyt