kylä! Pellolaiset ovat mahtavia tyyppejä!
Pello on Suomen paras
3
1191
Vastaukset
- Muutama sutki
Niin on. Paitsi joukossa on muutama täyssutki, jonka takia sieltä kannattaa muuttaa pois kiireesti.
- niin. Kauppatiellä
Armaksen vanhoja rötisköjä, joihin se ei viitti edes maalia tuhlata ja kylän keskus kuin suoraan jostakin kauhuleffasta. Kylävaaralta kun laskeutuu, niin ah, kyllä sitä komeutta katsellessa silmä lepää. Pelkkää asfalttia ja rumia rakennuksia.
En tiä, kuka sen suuruudenhullun ilmeen valomainostolppineen, kauppoineen ja hotelleineen on suunnitellut, mutta luotaantyöntävä se on.
Ja ihmisissä löytyy moneen lähtöön, osa oikein mukavia, osa täysiä sutkeja.- paikkakuntalainen
Se mainitsemasi henkilöhän ne kaikki on sinne pystyttäny (suuri ego). Itse en viitsi kyseistä henkilöä edes nimeltä mainita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014224- 2443374
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus12831En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792295Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851963Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391609- 1381270
- 151228
- 481208
- 991131