Missä keskustelet?

Missä sinä käyt kaikkein mielenkiintoisimmat keskustelusi?

8

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • salakaataja

      , missäs sitten jos en siellä?

      • Virve

        ja hornan tuutissa!


    • toivontytär

      keskustelut olen kokenut pitkillä bussimatkoilla.

    • Jalopeura*

      mutta parhaimmat keskustelut tulee käytyä täällä netissä, chattipalstoilla.
      On mahtavaa kun löytää hyvän juttukaverin, jonka kanssa voi jutella kaikesta, vakavistakin asioista, joita ei voi edes puolisolle kertoa.
      Juuri se, että voi esiintyä kasvottomana ja nimettömänä, mahdollistaa hyvinkin intiimin tai henkilökohtaisen keskustelun.

      • anonymius

        ystävien kanssa saunan jälkeen lämpimänä kesäyönä saaressa.
        Olen myös netistä saanut hyviä ystäviä, kaksi parasta ovat menneet jo manan maille, ehkä lähestyvä kuolema antoi keskusteluihimme ylimääräisen syvyysaspektin.


    • Loistava.polku

      Tosin se on jo taakse jäänyttä elämää, mutta läsnä ikuisesti.

    • Pirjok.

      Kai sitä ensin käy ne oman itsensä kanssa. Mutta eri palstoilta löytyy eri tavoin itseään ilmaisevia ihmisiä. En ole vain "yhden asian" ihminen.

      • ...ihanassa...

        ..olotilassa rakastelun jälkeen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      338
      7675
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      74
      5434
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      110
      4604
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      22
      4403
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      135
      4257
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3937
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      156
      3807
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      76
      3714
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3596
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3442
    Aihe