paikoitus HKI:n satamassa?

Moi!
Tallinnan reissua pukkaa, mutta mihin saisi auton jätettyä satamassa parkkiin yön yli turvallisesti?

Millä laivalla yli? Elikkä kulkeeko pika-alukset?
mikä laiva lähtee mistäkin terminaalista?
olen ihan kuutamolla näiden kanssa!
112622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

paikoitukset http://www.hel2.fi/port/
Näillä näkymin Silja (Makasiiniterminaali) ja Tallink (Länsiterminaali) aloittavat pika-alusten liikennöinnin 13.4 riippuen jäätilanteesta.

Äänestä
  • Sain Siljalta juuri tiedon, että tämän hetkinen arvaus pikalaivojen aloituspäiväksi on 27.4.

    Äänestä

Laivayhtiön sivuilla löytyy tietoa terminaaleista ja parkkipaikoista lähellä. Pikapaatit ei kulje vielä viikkoihin, mutta eiköhän vappuna ole jäät sulaneet.

Itse tykästynyt seacateillä meneen ja auto tähtitorninmäen parkkiluolaan.

Äänestä
  • http://www.viroweb.com/linkit2/aikataulut.asp
    ja nissä todella jokaisen laivayhtiön ajo-ohjeet kumpaankin satamaan jne
    Nopeita Silja ja tallink sitten tulee myöhemmin nuo katamariinit Nordic jet line, Linda Line

    Äänestä


  • mm täältä kirjoitti:

    http://www.viroweb.com/linkit2/aikataulut.asp
    ja nissä todella jokaisen laivayhtiön ajo-ohjeet kumpaankin satamaan jne
    Nopeita Silja ja tallink sitten tulee myöhemmin nuo katamariinit Nordic jet line, Linda Line

    Siljalla ja Tallinkilla 1-runkoisia nopeita laivoja, Tallinkilla ja Nordic jet linella katamaraaneja, Linda linella kantosiipialuksia.

    Äänestä

Älä ota alhkoholia ollenkaan !

Pari reissua ihan selvin päin, niin alat löytämään lipun sataman !

Äänestä

huhtikuun lopussa

Äänestä
  • www.lindaline.fi

    Äänestä

  • oskuboy kirjoitti:

    www.lindaline.fi

    me ollaan läytetty aikoinaan vuosia tuota special-paikoitusta länsisatamassa ja mukavia poikia oli.. Joutuivat lopettamaan siellä ja nyt toimivat ent. autohotellin tiloissa Olympiaterminaalin alla ja nyt kun menee viroon tai ruotsiin niin he vievät meidät ja hakevat heidän busseillansa ja ei tuo lisää hintaa yhtään kuljetus. Suosittelen paikkaa ja vaikka menee etukäteen niin voi istua heidän respassa ja nauttia heidän tarjoamistaan kahveista tai kaakaoista. Tosiaan ennen käytettiin jos ruotsiin mentiin niin autohotellia mutta se oli ryöstöhintaista kun ei ollut siljan club korttia (87e/2 yötä ja clubi kortilla 65e sama aika) mutta onneksi edullisempi nytten. SUOSITTELEN http://kluuvi-service.fi ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä laivoja lähtee? kirjoitti:

Moi!
Tallinnan reissua pukkaa, mutta mihin saisi auton jätettyä satamassa parkkiin yön yli turvallisesti?

Millä laivalla yli? Elikkä kulkeeko pika-alukset?
mikä laiva lähtee mistäkin terminaalista?
olen ihan kuutamolla näiden kanssa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu