Mitä te kanssasiskot teette perjantai-iltaisin? Tj joutuu kärsimääm tänään nalkuttaja-akkansa ja kakaroidensa luona, kun tyttärellä on huomenna konservatorion konsertti työväentalolla.
Ehkäpä juon pullon viiniä ja otan aromisuolakylvyn ja tarkistan manikyyrini. Täytyyhän sitä pitää itsestään huoli, ihan rakkaan tj:n vuoksikin.
Kuuntelen ehkä klassista ja puhdistan hopeat, nyt kun siihen on aikaa. Kyllä on masentavan oloinen ilta edessä, voivoi minua yksinäistä tyttöparkaa.
Ehkäpä juon pullon viiniä ja otan aromisuolakylvyn ja tarkistan manikyyrini. Täytyyhän sitä pitää itsestään huoli, ihan rakkaan tj:n vuoksikin.
Kuuntelen ehkä klassista ja puhdistan hopeat, nyt kun siihen on aikaa. Kyllä on masentavan oloinen ilta edessä, voivoi minua yksinäistä tyttöparkaa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Olen aivan samassa tilanteessa, minun salarakas kans joutuu viettää koti-iltaa akkansa kanssa ja joudun viihdyttämään itse itseäni, taidan lähteä baariin.
Ihanaa kun täältä löytyi joku samanhenkinen, tsemppiä sulle!
Kiitos! Ihanan samanhenkinen lady olet! Meidän pitäisi joskus pitää tyttöjen saunailta. Käytäisiin vaikka drinksullakin. Voitaisiin lainailla hyviä drinksuasuja toisillemme. Mikä sinun kokosi on? Minä olen 36.
Minäkin voisin tulla drinksuille,saunasta en piittaa.Mun koko on 32 ja nekin meinaa olla väljiä.
Tykkään kaikista kimaltavista kamppeista ja 15 sentin korot on saappaissa oltava.
Minkä kokoinen jalka sinulla on?Mulla 35.
Tule vaan, juodaan saunan päälle ihania drinksuja. Muun jalka on 37. Yhessä on samanhenkisten pailaajien kiva pilettää.
Onpas teillä kahdella ylläolevalla nyhveröt salarakkaat!Siis viettävät perjantai-illan akkansa kanssa...
Voi voi,ette taida olla kovinkaan kummoisia ja jännittäviä naisihmisiä jos mies valitsee mieluummin sen kamalan vaimon!
Eli nössö mies mutta yhtä nössöjä te "rannalle ääneet."En julkeaisi valittaa täällä tuommoista jos minua noin kohdeltaisiin.
Juokaa muutama pullo raparperi-mesimarjaviiniä.
Huomenna hän saapuu jo iltapäivällä ja menemme syömään ja teatteriin. Olkoon tänään akkansa kanssa, ei se hiirulainen pysty häntä tyydyttämään.
"olkoon tänään akkansa kanssa"...siis sinäkö olet antanut nyhverölle luvan olla akkansa kanssa?
Jos sinä sen luvan annoit niin eikö ole typerää sitten ruinata täällä yksinoloa?
Ja jos alistuit siihen että on kotonansa niin et näköjään ole ainakaan kiinnostavampi kuin vaimonsa!
Etpä taida kovinkaan merkittävä otus nössöllesi olla.
Pimpeli pompeli.
oikein. Hän on illat yksin, sillä mies on vaimonsa kanssa yöt. Päivällä pistäytyy sitten hiukan sellainen puol-tunnin visiitillä
Nooo,hoksasinhan minä paljon muutakin.Jo ennemminkin.
Tämä raparperinlehti on ennenkin ruinannut virtuaali tj:nsä perään.Milloin piti mennä driksuille ja milloin äijä menikin akkansa ja mukuloittensa kanssa ties minne.
Nämä minun typerät vastaukset oli tämmöstä hauskanpitoa.
Jos joku keksii älyvapaita juttuja niin joskus on hauska vastata samalla mitalla.
Saa tavallaan luvan kanssa leikkiä jotain mielikuvituselämää.
Melkein koko hauskuus, kun ääneen puhuttiin. Hauskaa provoilua sinullekin...
nii eikö nämä raparperin jutut kuuluis huuhaa palstalle tai vaikka kahvikeskusteluun: Olen tänään niiii'in iloinen, sitä rataa, vai olisko joku mielikuvitus tarina palsta tai avaruuden olioita tms. niihin sopisi tämän "typykän" ressukat jutut.
Missäs ne sinun loistavat hengentuotteesi sitten ovat? Minulla on elämä, mistäs saatas suule? Luuusseeeeerr!
olen kyllä itselleni, kuin sinä osaat olla itsellesi. Elämää on monenlaista, minulla hyvä ja turvallinen, sinulla epävarma ja haasteeton.
Sinä et ole tältä planeetalta, avaruusolio on saapunut joukkoomme, vihreä pieni mies........
Täällä suunnittelen jos hankkisi toisenkin potullisen tai kolmannen. itsekö joudut kyntesi hoitamaan oi köyhä tytöskäinen. Minulla on palvelijat sitä varten, ettei tarvitse tehdä mitään jos en halua. Voi ihanaa joutilaisuutta, eikä edes tarvitse käydä töissä vaan voi nauttia elämästään nuorten jumallallisten miespalvelijoideni jessen ja jamesin kera :D
kun kerkesit mun ensimmäiset salarakkaat nimet napata!!!
Hauskaa perjantai-iltaa meille!
t. Minttusuklaa ;)
No ei haittaa saat sinä heidät mulla on myös henry saari ja james bond lähetän heidät minttusuklaankadulle tuota pikaa ;D
voitais käydä monien salarakkaiden kans ny ihan drinksuillakin porukalla, juotko vaan edelleenkin minttusuklaata vai otatko noita mun suosikkejani... james tykkää sorbuksesta... henry taas on enempi herbamiehiä...
joten, ei muuta kuin menoks ;Q
t. ent. minttusuklaa
antanuut julkisesti mitään lausuntoa tästä...
Että molempia on maisteltu, siis sorbus herba:Q
vai annoinko..?
Joten Minttusuklaa edelleen:)
Soita poikapalveluun.
Sieltä saa parilla kympillä könsikkään,
joka osaa yhtä ja toista.
taitaisi kelvata pojille? Kai heilläkin jokin raja sentään?