Mulle ostettiin nimppari lahjaks toi kyseinen peli... mut mun nimpparit on vast 25.11... joten jos joku ihana ihminen joka tietää tost pelist vois valasta mulle, et mitä kaikkee tos niinku tulee uutta muuta ku niit eläimii... ja onks siin jotain villieläimiiki? :)
The Sims-lemmikit
pupu
7371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
..... tiltin eli sen peliohjelman niin siellä kerrottiin eilen tuosta the sims lemmikit pelistä.
Siinä kuulemma on uusia työpaikkoja, eläimiä voi viedä sillaisiin näyttelyihin, lemmikkejä ja niitä villieläimiä.
En tiedä milloin seuraavan kerran tilt tulee jos et muistanut katsoa, mutta ensi perjantaina todella myöhään yöllä kuitenkin sitten tulee.
Onnea vaan Katri/Kaisa/Kaija! =)
Tässä ainakin pari keskustelua lemmikit -aiheesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=105&conference=1000000000000019&posting=20500000000009861
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=105&conference=1000000000000019&posting=20500000000015734
Eiköhän sieltä jotain tietoa löydy, ja muutenkin
vanhemmissa viesteissä on paljon juttua siitä.
Mut tos ei ollu mun nimee, ku oon se mikä ei koskaan oo melkein missään kalentereissa :(
Mut kiitti kuitenkin noist linkkivinkeist :)
Lemmikeissä siis saa ostaa koiria, kissoja, leguaaneja, lintuja ja tietenkin kaloja :)). Voi viljellä porkkanoita, tomaatteja, papuja ja salaattia. Ja syödä ne. Uusia ammattityyppejä on 5 ja sitten siitä voi ylentyä 9 kertaa. Eli uusia ammatteja on yhteensä 50. Tietenkin on uusia päitä ja vaatteita. Myös mukavia kahviloita ja leivospaikkoja löytyy. Uutena arkkitehtuurityylinä on uusgoottilainen. Ja ranskalaista on myös.
Saahan siinä vielä kilpparinkin!!=)
Terve! Tässä olis kaikki, mitä mä tiän siitä pelistä:
Siinä tulee lemmikit, tietty. Ja niille kamaa, eli leluja sun muuta. Ja sä voit tehdä puutarhan/"pellon", eli voit kasvattaa oman ruokasi, sekä myydä sitä. Voit tehdä varmaan (en ole varma) kaupan. Saat tilattua eläimenkouluttajan, joka opettaa lemmikkiäsi, jos et itse kerkiä tai jaksa. Voit mennä puistoon lemmikkisi kanssa kävelylle, niin olen lukenut. Ja jos puhut kissanomistajan kanssa kun omistat koiran ja alatte puhua lemmikeistänne, saatte miinusta. Jos esim. koirasi ei pidä vaikkapa parhaasta ystävästäsi, niin sinä (tai kuka hyvänsä ukko) "läpsäiset" ystävääsi. Lähes kaikki tässä viestissä oli luettua, koska en omista itse kyseistä peliä, ainoastaan The Sims: House Party:n. Onnea pelisi kanssa!
no kerron eläimet mitkä voit ostaa sims eläin kaupasta joka on myös siinä pelissä:Alligaattori,possu,kissa,koira,kani,hiiri,lintuja,hämis,käärme......mut yx asia:NIISSÄ ON PALJON VAIVAAAAAAAAAA!!!!!!