Oletteko hankkineet kissoillenne oman sängyn?
Millaisen? Onko se avomallia vai onko siinä katos?
Tai onko se yhdistettynä kiipeilypuuhun?
Itse ostin missukalleni pehmeän avomallisen sängyn ja kisu on sitä pari kertaa jo koekäyttänytkin.
Millaisen? Onko se avomallia vai onko siinä katos?
Tai onko se yhdistettynä kiipeilypuuhun?
Itse ostin missukalleni pehmeän avomallisen sängyn ja kisu on sitä pari kertaa jo koekäyttänytkin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mä oon ostanut ja tehnyt parikin... Koreja, peittoja ja lampaan taljoja, muttei ne yleensä kelpaa. Kun tahtoo nukkua sängyssä vieressä, niin turhaa siinä on mamman petailla mitään hikisiä taljoja ja koreja...
meillä valitaan oma mielipaikka mielen mukaan, päivällä nukenrattaat ja yöllä ihmisten sängynpääty.
hästensin moottoroidun tuplapetin, 10 000 eurolla kyllä on kissa tykännyt.
Ostin tyttökissalleni avomallisen pedin.noh, eihän se osannu nukkua siinä vaan käytti hiekkalaatikkona. meinasi mennä jo pilalle.laitoin sitten pedin kaappiin "pölyttymään". Onneksi tuoksut sain häviämään. Kun meille tuli kisu poju,muistin tuon käyttämättömän pedin. otti sen aivan omakseen ja siellä pötköttää. onneksi ei mennyt hukkaan. neiti ei oikein vieläkään ymmärrä miksi kaveri noin tekee,mutta eipä ole pisuja tarvinnut siivoilla.=)
En ole ostanut sänkyä, kissa tykkää nukkua milloin missäkin. Kissani ei koskaan tykkää nukkua jalkapäässä. Yleensä nukkuu pojan sängyllä päivisin, pahvilaatikossa, sohvalla, keittiön pehmustetuilla tuoleilla, lämpimällä säällä parvekkeen sohvalla, joskus kelpaa vaatehuonekin.
Meillä on kirjaimellisesti kissoillemme oma sänky, koska meillä on yksi sänky jotai ei kukaan käytä ;D siinä ne nukkuvat sillointällöin. Mutta yleensä nukkuvat missä sattuu; sohvilla, tuoleilla, sohvan alla, sängyillä, lattialla. Kyllä ne paikkansa löytävät :p
pahvilaatikko on paras! Ainakin meidän kissojen mielestä.
Sama taitaa olla lelujen suhteen. Ei kannata ostaa kalliita ja hienoja kun "roskat" on kaikkein ihanimpia!
Ostettuja nukkumakoreja löytyy kolme kappaletta, lisäksi yksi koottava mökki ja juustopesä (erittäin suosittu). Pahvilaatikkomökkejä löytyy myös useampia. Kissat tykkäävät nukkua näissä ja usein ovatkin kaikki vallattuina. Öisin osa porukasta nukkuu sängyssä varpaiden lämmittäjinä. :)
Laitoin kissan kuljetuslaatikon, missä oli pohjalla pehmeä patja, kenkähyllyyn ovi avoinna. Pian siitä tulikin kissan makuupaikka, eikä näyttelyyn lähtiessä usein tarvinnut kuin lisätä mukaan hiekkalaatikko.
Kerran nuohoojan käydessä luulimme kissan lähteneen omille teilleen, kun ei huoneista löytynyt. Vaan eipä sentään. Oli mennyt tapansa mukaan kuljetuslaatikkoon ja vetänyt oven mennessään kiinni niin ettemme huomanneet katsoa laatikon perälle.