Voi aikoja voi tapoja

Poliisit nykyään..homoseksuaaleja,mistään mitään piittaamattomia kaahareita,virka aseman väärinkäyttäjiä,pedofilia syytteitä,näitä ja monia muita poliisiin liittyviä juttuja saa lukea lehdistä miltei päivittäin.
Alkaa olla aika mädäntynyttä,huh huh..
7422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Seura tekee kaltaisekseen. Kun koko työuransa joutuu tekemisiin rikosten ja rikollisten kanssa tulee ihmisestä lopulta kriminaali. Ammatin varjopuolia.

Äänestä

Mitä veikkaat?

Nykyään lehdistöllä tuntuu olevan oikeen poliisijahti päällä. Toi homojuttukin oli jo aika kaukaa haettu "skandaali". Rupee oleen jo aika ykstoikkosta lukee lehtiä kun on pelkästään poliisi juttuja. Ymmärrän toki, että kansalaisia suojellaan esim. lääkäreiden tekemiltä rikoksilta, niistä mitään kirjoittamalla. Johonkin se peloittelun raja vedetään iltapäivälehdissäkin. Tai ihan niinkuin päiväkotihoitajat eivät olisi ikinä ajaneet ylinopeutta tai rikkoneet lakia. Onhan ne mutta ne ei myy lehtiä. Get it.

Kolme iki aihetta lehdissä:

1. Nykänen
2. Poliisi
3. Poliitikko (ministeri tai kansanedustaja)

Äänestä

kuona.

Äänestä
  • Kuonapoliisit valvoo pohjakuonaa eli paskaa.

    Äänestä

On muistettava että lehdistö pystyy tarkoituksella murentamaan luottamuksen poliisiin. Sitä mitä on vuosikymmeniä aikana saavutettu katoaa kuukaudessa. Sen jälkeen poliisin moraali laskee, heistä tulee lainsuojattomia, palvelu heikkenee, turvallisuus heikkenee, tulee ylilyöntejä jne.

Toivoisin että silloin rosvot iskevät ensimmäisinä, vapaassa yhteiskunnassa, valittajien ja haukkojen kotiin! Turha soittaa enää siinä vaiheessa poliisille. Heitä ei ole. Kaikki konstaapelit ovat syytettyinä mitättömistä rikoksista ja heitä on erotettu viroistaan. Lehdistö on jo langennut tuomiot etukäteen.

Onneksi olkoon kansakunta!

Äänestä
  • Että poliisin ei pitäisi tehdä rikoksia,mitättömiäkään.....
    ja tuntuu siltä että jo nyt rosvot iskevät kansalaisten kimppuun.
    Poliisit kun keskittyvät johonkin ihan muuhun
    tai tekevät" mitättömiä "rikoksia..en tiedä?
    jotenkin aika murheellista
    Oli sekin aika kun poliisiin voi luottaa
    eikä siitä niin kauhean kauan ole.
    Kaikki muutos tapahtuu niin nopeasti nykyään.

    Äänestä

  • Jinnie kirjoitti:

    Että poliisin ei pitäisi tehdä rikoksia,mitättömiäkään.....
    ja tuntuu siltä että jo nyt rosvot iskevät kansalaisten kimppuun.
    Poliisit kun keskittyvät johonkin ihan muuhun
    tai tekevät" mitättömiä "rikoksia..en tiedä?
    jotenkin aika murheellista
    Oli sekin aika kun poliisiin voi luottaa
    eikä siitä niin kauhean kauan ole.
    Kaikki muutos tapahtuu niin nopeasti nykyään.

    Erittäin kummallinen yhteiskunta tämä Suomi. Poliisit ovatkin nyt yhteiskunnan suurimpia rikollisia, mutta jos käyt linnannassa kysymässä siellä olevien mielipiteitä siitä, ovatko he syyllisiä siihen rikokseen, mistä istuvat, niin aivan varmasti et saa muita kuin olen syytön vastauksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jinnie kirjoitti:

Poliisit nykyään..homoseksuaaleja,mistään mitään piittaamattomia kaahareita,virka aseman väärinkäyttäjiä,pedofilia syytteitä,näitä ja monia muita poliisiin liittyviä juttuja saa lukea lehdistä miltei päivittäin.
Alkaa olla aika mädäntynyttä,huh huh..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu