Tuntuu, että 98% tänne kirjoittaneista ei ole sisäistänyt palstan tarkoitusta! Jos ei osaa kertoa, kuinka on joutunut aprillipilan kohteeksi tai kuinka mahdollisesti on saanut muita lankaan, niin eipä korvien välissä paljoa liiku jos aloittaa uuden keskustelun ja sekin on vain tyhjänpäiväinen kommentti ties mille, mistä ei ota selvää välttämättä edes sen kirjoittaja enää myöhemmin. (tämän nyt tietää, herkkähipiäisimmät alkavat taas valittamaan, mutta valittakoon jos eivät sisältöä keksi).
Itse tein 2 isoa aprillipilaa - toisessa vedätin 70henkeä retkuun kerralla ja toisessa vain 20. Mutta turha niitä on selostaa täällä, kun ei kukaan muukaan kerro mitään.
Surkeaa keskustelua
4
1231
Vastaukset
- varmastikin
kovin ylpeä itsestäsi.
- old.man.river
Totta, tämä jatkuva uusien topiccien luominen on valitettavan yleistä ja rasittavaa. Johtunee varmaan siitä, että ihmiset eivät ymmärrä keskustelupalstan ja chatin eroa eli keskustelussakin tehdään uutta riviä edellisen perään eikä aikaisempia topicceja edes vilkaista. Luitkos muuten itse? Katso kolmas topicci "Parhaat aprillipilat".
- -x-x-
Luinpa niitäkin. Kyllä aina poikkeuksia mahtuu mukaan.
Kuten sanoin - valtaosa on ihan turhaa tavaraa täällä(kin).
Olet oikeassa, jengi ei erota kirjoituspalstaa chatista!
Upea kommentti!!
- myös
Täällä sitä vain itsekin ruikutat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6312713Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H232140Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4202113- 791799
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran201739Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe671560- 1281322
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221207Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka231130- 581048