Olen uusi palstalla,vasta muutaman viikon olen juttuja lueskellut kun löysin nämä palstat.
Minulla on 6-vuotias seropipoika jolla on ollut ensimmäinen vuosi vähän huono,sitten sen pelastin tappotuomiolta ja hyvän koiran olen saanut siitä.
Minulla on 6-vuotias seropipoika jolla on ollut ensimmäinen vuosi vähän huono,sitten sen pelastin tappotuomiolta ja hyvän koiran olen saanut siitä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tervetuloa mukaan.
joukkoon mahtuu aina.Tervetuloa.
...kivaa että muuallakin on seropeita :)
Mitäs rotuja teidän pojasta löytyy?
Hyvää kevättä ja mielenkiintoisia juttutuokioita!
tervetuloa vaan mukaan! kiva saada uusia sekarotuisen omistajia palstalle.
Hienoa, että oot antanut pojalle uuden mahdollisuuden. Mikähän pörröturkki se on kun kirjotat, et turkkia on paljon :0))
teille kaikille mukavasta vastaanotosta.
Tätä koiraa halusitte tietää että mikä mahtaa olla,kertoisin jos tietäisin mutta turkkia on lääkärin mukaan siksikin paljon kun se on kastroitu muutama vuosi takaperin.
Lääkäri etukäteen jo sanoi että saattaa tulla turrikka koska karvan laatu muuttuu paljon joillakin leikkauksen jälkeen.Hiukan kihartuu turkki nykyään.
Tämän säkä on vähän yli puoli metriä,painaa pikkuisen liikaa eli 23 kiloa mutta on niin hellyttävä istuessaan jääkaapin edessä että minä hiukan liikaa sitä ruokin.
Korvat pystyt,väri valkoista,mustaa ja harmaata,kippurahäntä.
Ei ole mitään käsitystä roduista,aika kova haukkumaan mutta osaa kiltistikin olla.