Vielä

voiko autominereihin luottaa?
3279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei niihin voi luottaa, eikä niitä saa käyttää Runescapessa. Jos käytät sut bännätää.

Äänestä
  • Eli bannataan, jos Jagex huomaa sinun käyttävän kyseisiä botteja. Mutta suurempi syy, miksi sinun kannattaa välttää niiden ohjelmien lataamista, on se, että ne sisältävät yleensä "keyloggereita", eli ohjelmia, jotka tallentavat salasanasi, ja sitä mukaa tulet menettämään hahmosi.

    Äänestä

  • Irezum kirjoitti:

    Eli bannataan, jos Jagex huomaa sinun käyttävän kyseisiä botteja. Mutta suurempi syy, miksi sinun kannattaa välttää niiden ohjelmien lataamista, on se, että ne sisältävät yleensä "keyloggereita", eli ohjelmia, jotka tallentavat salasanasi, ja sitä mukaa tulet menettämään hahmosi.

    ...en onneksi vielä mennyt mitään sellaista tekemään=)!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thomaslai kirjoitti:

voiko autominereihin luottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu