pakoyritys

Muistuu mieleen takavuosilta hauska juttu : eräs venkula yritti Papillon-tyylistä pakoa ja piiloutui pyykkisäkkiin. Säkki kuitenkin sisälsi vankien välisessä kanssakäymisessä saastuneita vaatteita ja oli menossa krematorioon poltettavaksi. Niin haihtui tämäkin loinen savuna ilmaan.
1504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toinen veikeä juttu sattui Kakolassa, kun hörhö yritti kavuta muurin yli itse tekemällään lakanaköydellä. Onnistui jotenkin pillerihumalassaan kietomaan köyden kaulansa ympärille ja putosi muurin harjalta hirttäytyen lakanaan. Mahtoivat aamuvuoroon tulleet vartijat yllättyä tästä erikoisesta näystä muurin kupeessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VanginSavut kirjoitti:

Muistuu mieleen takavuosilta hauska juttu : eräs venkula yritti Papillon-tyylistä pakoa ja piiloutui pyykkisäkkiin. Säkki kuitenkin sisälsi vankien välisessä kanssakäymisessä saastuneita vaatteita ja oli menossa krematorioon poltettavaksi. Niin haihtui tämäkin loinen savuna ilmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu