ADSL Vaasassa ?

Terve,
millaisia kokemuksia on eri palveluntarjoajien ADSL -liittymistä Vaasassa ?

Vai onko VLP:n netikka ainoa vaihtoehto ?
Toimiiko se hyvin ?
2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...tarjoaa langattomia yhteyksiä. Toimii ainakin keskusta-alueella, mittaaja tulee ensin kotiin tarkistamaan yhteyden laadun. Tuttavalla se saatiin toimimaan moitteettomasti vain keittiöstä eli konekin piti siirtää sinne.

Äänestä
  • Ainakin Netsafir mainosti viime joulun ja uuden vuoden välillä omaa HomePNA-tekniikkaan perustuvaa yhteyttä muistaakseni 35€/kk-hintaan, tosin taloyhtiössä piti olla vähintään Xkappaleta tilaajaa ennenkuin yhteys asennettiin.
    http://www.netsafir.com/kotikaista.htm

    Eikös netsafirin toimisto ole Hoviespalla, jossakin hovioikeuden luona?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tepa kirjoitti:

Terve,
millaisia kokemuksia on eri palveluntarjoajien ADSL -liittymistä Vaasassa ?

Vai onko VLP:n netikka ainoa vaihtoehto ?
Toimiiko se hyvin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu