Nut jos koskaan saimme nähdä minkälaisia ihmismassaa ja politiikkoja,jokaisessa tahossa istuu.Eli tarkoitan oli se sitten mikä puolue tahansa niin näitten päässä liiraa ja kovaa.Esim.tämä ruoan heittäminen roskiin.Olen monta vuotta nähnyt mihin koko EU johtaa ja tämä on vain alkusoittoa.Ja nyt jos koskaan minun politiikan seuraaminen loppui,ja viimeisen kerran kävin äänestämässä.
E.un direktiivit
täyttä sontaa
7759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Rekkoja kavennetaan 5 cm! Hintaa hommalla 40-70 miljoonaa euroa! Ei saa..na! Rahaa taivaan tuuliin.
Samaa mieltä!
Pääseeköhän EU:sta irti enää mitenkään muulla kuin sodalla?
Eikö olisikin hienoa Suomen itsenäistyä taas ja päästäis viettämään kaksia itsenäisyyspäivä juhlia.
Siinäpäs tuo nyt nähtiin, oltiin niin menossa väellä ja voimalla EU.hun ja nyt ihmiset alkavat 'herätä'. Itse olin parikymppinen äänestyksen aikoihin ja vastustin liittymistä jyrkästi. Vanhat totuudethan on edelleenkin ne: Joukossa tyhmyys tiivistyy ja älä sekaannu 'naapurin asioihin'. Suomi pärjäisi vallan mainiosti ilman järjettömiä direktiivejä, on aina katajainen kansa sinnitellyt ja sinnittelisi edelleenkin. Ei muutako Markka takaisin (eräät eivät vieläkään ymmärrä että euro on noin vajaa 6 Suomen entistä markkaa joten suhteellisuudentaju on monilta kadonnut ja ylivelkaisuus on ikävää arkea) ja annetaan muiden olla omissa oloissaan. Asiat ovat vaan pahentuneet viime vuosien aikana.
löytyy Suomalaisista byrokraateista jotka eivät tiedä EU-säännöistä mitään eivätkä tyhmyttään ja laiskuuttaan viitsi niitä edes tarkistaa, kuitenkin ottavat kantaa täysin oman mielensä mukaan ja syyttävät tästä EU:ta. Hyvää tukea saavat kaikilta niiltä iniseviltä Suomalaisilta jotka kyttäävät muita ja kaikista pienistä poikkeavuuksista ilmoittavat näille VIISAILLE byrokraateille.
kysymys. Suomalaiset virkamiehet tiesi jo paljon ennen mitään direktiivijä, että rekkojen poikkeavasta akselileveydestä aihetuu Suomelle epäreilua kilpailuetua. No, odotetaan, että Eu älähtää ja taas voidaan vaikea päätös sälyttää rysselin herrojen syyksi. Päätös joka olisi pitänyt tehdä muutenkin.
Eu ja globaalisaatio on tuonut Suomen politikoille hyvän keinon harhauttaa kansaa. "Ei me oltais haluttu mutta Eu ja globaalisaation vaatimukset aiheuttaa sen, että näin pitää tehdä". Paskapuhetta, todellisuudessa päätökset tulee tehdä muutenkin. Esimerkiks Norjan lainsäädäntö on hyvin yhteneväinen Eu:n kanssa. Miksi? Koska realiteetit sitä vaatii. Tommonen "ei me ketään muita tarvita"-ajattelu on sata vuotta jäljessä.
Sori vaan.