Elikkä näin meni kirjoitukset opettajien mielestä:
Äidinkile: 55p A
Matikka (lyhyt) B, YTL tiputti C:n B:hen
Englanti: 180p B
Maantieto (vapaaehtone) 13p A tai B
Ruotsi (keskipitkä v-ehtone) 143p A tai B
Historia 21p luultavasti C
Eli ei mitenkään kehuttavasti Suku painottaa, että pääasia kunhan läpi pääsen ja nyt maali on saavutettu mitä luultavammin.
Kuintekin ketuttamaan jäi Matikka ja Englanti!
Ja kysynki että kuinka paljon tulisi maksamaan yhteensä jos uusin 2 ainetta syksyllä? siis kirjoitus maksu 2 ainetta. Sanokaa nyt vielä, että kannattaa uusia, jotta en olisi ainoa, joka sitä mieltä olisi!
Meidän koulun opo ei ole aina paikalla joten siltä apua ei saa ja netinkäytössä en ole mikään ekspertti.
joten olisiko jollakin tietoa hinnoista?
Äidinkile: 55p A
Matikka (lyhyt) B, YTL tiputti C:n B:hen
Englanti: 180p B
Maantieto (vapaaehtone) 13p A tai B
Ruotsi (keskipitkä v-ehtone) 143p A tai B
Historia 21p luultavasti C
Eli ei mitenkään kehuttavasti Suku painottaa, että pääasia kunhan läpi pääsen ja nyt maali on saavutettu mitä luultavammin.
Kuintekin ketuttamaan jäi Matikka ja Englanti!
Ja kysynki että kuinka paljon tulisi maksamaan yhteensä jos uusin 2 ainetta syksyllä? siis kirjoitus maksu 2 ainetta. Sanokaa nyt vielä, että kannattaa uusia, jotta en olisi ainoa, joka sitä mieltä olisi!
Meidän koulun opo ei ole aina paikalla joten siltä apua ei saa ja netinkäytössä en ole mikään ekspertti.
joten olisiko jollakin tietoa hinnoista?
Vastaukset 2
Vanhimmat
onko sulla se edellinen lasku tallella? en nyt muista niitä hintoja.. se maksaa sen kertamaksun 2x koekohtaisen maksun verran. eli olisko n. 60-70€.
kannattaa aina yrittää uusia, ei siinä mitään menetä, paitsi rahaa vähän...
niin mäkin tein vaikka oli aika turhaa, kun englantia yritin uusia ja sit en viittinyt edes lukea, joten meni huonommin kuin syksyllä, jolloin sain B:n...
on myös hinnasto, josta nuo summat voisi ihan itse käydä katsomassa.
Perusmaksu on 22 € jokaiselta koekerralta, ja koekohtainen maksu 24 € joka kokeelta, eli jos käyt kaksi koetta uusimassa, niin se kustantaa 22 24 24=70 euroa.