Focus tci

Onko kokemuksia Focus tci tarm -99. Esim tilojen ja moottorin puolesta vaikuttaisi tosi hyvältä. Onko tullut vataan tyyppiongelmia tai muuta huomioitavaa?
5690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Kiitos

    Äänestä

Noin 120tkm tuli moisella ajettua, hankittu 99-loppuvuodesta eli oli jo 00-malli. Takapyörien laakerit on kulutustavaraa, muutoin luotettava ja kiva ajaa. Kulkee kohtalaisesti ja kuluttaa kohtuullisesti. Huonompiakin on... Sen verran hyvä kokemus oli että nyt on alla uudempi TDCi, 65tkm takana jo silläkin.

Äänestä
  • Onko 115 hv:n malli, mites kulutus verrattuna edelliseen, onko eroa ?

    Äänestä

  • Ajetaan me dieselillä... kirjoitti:

    Onko 115 hv:n malli, mites kulutus verrattuna edelliseen, onko eroa ?

    Kaikki menee mitä tankkiin lorottaa... ;) Minun ajotavalla ja ajolla kulkee jokseenkin samalla kuin TCi (n. 5,3 - 5,5l/100km). Kone tosin saa ajamaan hivenen epätaloudellisemmin, harvemmin malttaa olla tuotakaan tehoeroa käyttämättä hyväkseen. Kesällä (aut.ilmastointi päällä) eroa oli ehkä kymmenys pari TCi:n hyväksi (jossa ei ilmastointia ollut), näin talven partaalla ollaan suunnilleen samoissa. Ja kyllä, 115hp on, 100hp mallihan tulee vasta nyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peksi kirjoitti:

Onko kokemuksia Focus tci tarm -99. Esim tilojen ja moottorin puolesta vaikuttaisi tosi hyvältä. Onko tullut vataan tyyppiongelmia tai muuta huomioitavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu