ILMAISEKSI TEKSTAA JA SOITA
12
3866
Vastaukset
- sonierkkaaja
Ensin sanotaan: (suora lainaus)
> Ketkä voivat käyttää GoSip – puhelinta?
Puhelinta voi käyttää KUKA TAHANSA. Palveluun rekisteröityminen ei vaadi GoMobile liittymää...
Kun klikkaa rekisteröi, vaihtoehdoiksi tulee:
Onko sinulla GoMobile Prepaid tai GoMobile 69 -liittymä?
[Kyllä on] - jatka rekisteröintiä
[Ei ole] - jatka liittymän tilaukseen
Toisin sanoen, GoMobile-liittymä on siis sittenkin pakollinen, jollen ihan väärin käsittänyt. No, ilmaset puhelut/viestit olikin liian hyvää ollakseen totta!- hyvääkin
ilmaiset tekstiviestit kyllä pelaa kaikkiin liittymiin netin kautta ilmaiseksi ja mikä parasta: rajottomasti täyspitkinä ilman mainoksia.
Käsittääkseni kulkee myös ilmaiseksi, jos on www-selaimella varustettu puhelin millä pääsee nettiin, niin gomobilen omilta sivuilta puhelimesta myös. - sonierkkaaja
hyvääkin kirjoitti:
ilmaiset tekstiviestit kyllä pelaa kaikkiin liittymiin netin kautta ilmaiseksi ja mikä parasta: rajottomasti täyspitkinä ilman mainoksia.
Käsittääkseni kulkee myös ilmaiseksi, jos on www-selaimella varustettu puhelin millä pääsee nettiin, niin gomobilen omilta sivuilta puhelimesta myös.Pystyyko sieltä muka minkä tahansa liittymän omistaja lähettämään viestin? Minä ainakaan en onnistunut, ja niissä esipuheissa kuitenkin niin luvataan! (" kuka tahansa..ei vaadi GoMobile-liittymää...")
- kiinnosta
sonierkkaaja kirjoitti:
Pystyyko sieltä muka minkä tahansa liittymän omistaja lähettämään viestin? Minä ainakaan en onnistunut, ja niissä esipuheissa kuitenkin niin luvataan! (" kuka tahansa..ei vaadi GoMobile-liittymää...")
ei kukaan tahvo anna jonkun toisen operaattorin kortin omistavan antaa omia palvelujaan käyttää vieläpä ilmaiseksi omilta sivuiltaan.
Hae vaan kiltisti liittymä R-kioskilta ja rekisteröidy.
Joillekin vanhoille ACN:läisille pitäisi vain kaikki olla ilmaista, unohda ne ajat. - sonierkkaaja
kiinnosta kirjoitti:
ei kukaan tahvo anna jonkun toisen operaattorin kortin omistavan antaa omia palvelujaan käyttää vieläpä ilmaiseksi omilta sivuiltaan.
Hae vaan kiltisti liittymä R-kioskilta ja rekisteröidy.
Joillekin vanhoille ACN:läisille pitäisi vain kaikki olla ilmaista, unohda ne ajat.mutta kun tuolla sivulla sanotaan ettei rekkaaminen vaadi GoMobile-liittymää, ja kun yrittää rekata, se kysyy ensimmäiseksi sitä! Siispä huuhaata!
- jusssi :)
sonierkkaaja kirjoitti:
mutta kun tuolla sivulla sanotaan ettei rekkaaminen vaadi GoMobile-liittymää, ja kun yrittää rekata, se kysyy ensimmäiseksi sitä! Siispä huuhaata!
oman tilasin netistä maksoi 2,90@ ja ne oli vain postitus kulut,5 eurolla puheaikaa tekstiviestit ilmaiseksi...
- Jos tilaa uuen numeron
jusssi :) kirjoitti:
oman tilasin netistä maksoi 2,90@ ja ne oli vain postitus kulut,5 eurolla puheaikaa tekstiviestit ilmaiseksi...
Ja hankkis sen m3 soittimen,missä on se puhelin samas ,nii pitääkö tilata jossain vaiheessa lisää puheaikaa,ku siinä sanottiin että saa jotain puh aikaa ilmaiseksi...Kertokaa fiksut tarkemmin,ja muutakin infoa miten toi koko systeemi toimii
- Go Home
Jos tilaa uuen numeron kirjoitti:
Ja hankkis sen m3 soittimen,missä on se puhelin samas ,nii pitääkö tilata jossain vaiheessa lisää puheaikaa,ku siinä sanottiin että saa jotain puh aikaa ilmaiseksi...Kertokaa fiksut tarkemmin,ja muutakin infoa miten toi koko systeemi toimii
Ei se edes toimi..vielä. Aktivointia ei voi tehdä mitenkään. Kertokaa nyt ihmeessä te keillä toimii tuo GoSip? Yhdeltäkään en ole kuullut kuin teoriassa sen toimivan, mutta entäs käytännössä.
- kortin
Eli saako sitten puhua ilmaiseksi,vai pitääkö ladata jotain puhe aikaa lisää?MiKs mainostetaan ilmaisia soittoja ja tekstareita?JOs en voi nyt tulevalla liitymällä soitella ilmaiseksi??????
- Johtaja
Eikös tosta ilmais-sanasta luovuttu jo acn aikoina.
- kirjoittaja
Tarkemmin tästä liittymästä,kerran laitoit alulle jutun,elikä onko sulla nyt ilmaiset puhelut ja tekstari ja miten sait ne?Ym.Tietoa voit laittaa moni varmaan haluasi kuulla?
- Nörtti23343554
http://www.viestikunkku.fi/register.php
Tuolta saa lähettää ilmaisia viestejä kuka vaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849