Onkos ihmisillä minkälaisia kokemuksia Samoksen saaresta? Saa kertoa juttua tänne tai postiin;D
[email protected]
Samos
3
1400
Vastaukset
- sase
On siitä kyllä aikaa kun kävin. About 15 v. :)
Mutta todella kiva paikka. Kaunista. Rauhallista.
Ja helposti pääsi käymään päiväseltään Turkissa. Se oli mukavaa. Samos on toiminut pari kertaa lentokohteena saarihyppelyillämme. Pythagorionista löytyy erinomaisia majapaikkoja netinkin kautta tai suoraan paikanpäältä kyselemällä. Saari on kaunis ja mukava, nähtävää riittää ainakin viikoksi joko patikoiden, bussilla tai vuokra-autolla. Lauttaliikenne muille saarille (myös Turkin puolelle) on vilkas.
Jos haluat lukea reissupäiväkirjoja, ota yhteyttä!
[email protected]- kreikkafani
ihanasti soveltuva saari. Onnistunut säilymään aidosti kreikkalaisena eikä muuttunut turistirysäksi. Kannattaa vallottaa saari auto vuokraamalla. Mummot saatta liftata kyytiin keskellä ei mitään ja viittoa, kun haluavat jäädä pois. Hyvä mieli tulee pienestä palveluksesta ja saa "Herran siunausta". Tuntemattomat sedät voi kutsua kotiinsa ottamaan valokuvia maisemista, jotka heidän parvekkeeltaan avautuvat mitä upeimmin. Pythagorion on suosikkimme, mutta Votsalakia yllätti positiivisesti. Vain n. 250 asukkaan kylä, mutta kulmien takaa löytyi todella viehättäviä tavernoita. Ruokalista saattoi olla suullinen sen mukaan mitä keittiössä oli jäljellä ja lasku piirrettiin kattausliinaan sen mukaan mitä muistettiin nauttineemme. Ihania privaatteja rantapoukamia saaren pohjoispuolella vallotitettavana.
Ihana saari. Suosittelemme!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1942035
- 1331128
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21795- 58786
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34711ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522