Onko taulutelkut jo "tavallisten"telkkujen tasolla?

Mites on joko uusi tekniikka peittoaa vanhan?Minulla on sonyn 4 vuotta vanha 29 tuumainen telkku mutta nyt tekis mieli vaihtaa "kevyempään"malliin.Mitä kokemuksia on näistä uusista jotkut sanoo että ne ei kerkii mukaan kun kuvassa on nopeaa liikettä?
2515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toteamaan karu totuus.

Äänestä
  • halvat mallit eivät kerkeä nopeassa liikkeessä mukaan, mutta jos halpa olis hyvää niin miks kukaan ostais mersua, mehän ajeltais ladoilla.

    halvemmissa malleissa vasteaika luokkaa 12-20ms, ja laadukkaissa 10 ja sen alle. ja noi vaikuttaa siihen liikkeeseen, mitä nopeampaa päivittää kuvaa sitä tarkempi liikkeessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattaako jo ostaa vai od... kirjoitti:

Mites on joko uusi tekniikka peittoaa vanhan?Minulla on sonyn 4 vuotta vanha 29 tuumainen telkku mutta nyt tekis mieli vaihtaa "kevyempään"malliin.Mitä kokemuksia on näistä uusista jotkut sanoo että ne ei kerkii mukaan kun kuvassa on nopeaa liikettä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu