carina II

vuosimalli 1988 carina II :sen äljynpaineviisari ei paljoa nouse missä vois olla vika? tai onko loppupelissä paljoakaan merkitystä. muutako antaa mennä vaan!!!!
3684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei carinassa vakiona ole, kuin moottorin lämpö- ja polttoaine viisarit nopeus (ja kierroslukumittari). Öljynpaineet ilmoitetaan punaisella valolla mittaristossa! Jos valo jää palamaan... älä aja!

Äänestä
  • on tässä. alko viisari nouseen ku laitto lisää öljyä. tää on kato erikois malli

    Äänestä

  • öys kirjoitti:

    on tässä. alko viisari nouseen ku laitto lisää öljyä. tää on kato erikois malli

    Mutta onko siellä kuitenkin se punainen öljyvalo? näkyy kun on käynnistysvirta päällä ja pitäis sammua kun moottori hyrähtää käyntiin.

    Jos paineet ovat seuraavat: "Öljynpaine joutokäynnillä/kierroksilla bar 0.5 / 3.0" kaikki on kunnossa.
    (Lähde: http://koti.mbnet.fi/stinger/toyota04.php)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


öys kirjoitti:

vuosimalli 1988 carina II :sen äljynpaineviisari ei paljoa nouse missä vois olla vika? tai onko loppupelissä paljoakaan merkitystä. muutako antaa mennä vaan!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu