Typerä kalsarijätkä sai loparit

HTT

Hevosmiesten Tieto Toimisto: Helsinki, 04.04.2006

Medioissa ahkerasti esiintynyt ärsyttävä kaljupäinen kalsarijätkä on saanut kenkää. Mukana on lentänyt idioottimaisen näköinen orava. Potkut liittyvät tappiollisen Tele Finlandin alasajoon ja lähenevään lopettamiseen.

Kalsarijätkä oli syntynyt Pihtiputaalaisen ala-asteen kuvaamataitotunnilla jossa pikku-mikko oli yrittänyt piirtää mustanaamion.

Tästä eräs huokea mainostoimisto oli saanut kuningasideansa kampanjaan joka ei saanut maksaa kovinkaan paljon.

Nyt lakkautettava Tele Finland oli lähinnä uhkasakkojen voimalla lakkautettavaksi joutuneiden ACN liittymien saattohoitola.

5

882

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KATKERA.

      Mikäs sut noin katkeraksi on saanut.Sehän oli ihan hyvä heppu kun järkkäsi meille halvat liittymät.Et kai sä ole jäänyt pitkään nalkkiin sinne soneraan.Heh.Heh.

    • HANSU.

      Voi poika poloinen et sinä oikein tietoa julkaise.Jos haluat jotakin silmään sohaista niin tarvitset siihen vähän oppia.Sitä mallia aivan uutta saat kun katsot riviä jotakin muuta.Käy ottamassa mallia "EI ENÄÄ UUSIA ASIAKKAITA" riviltä siellä on löydetty herjaustapa uusi jota käy lukemassa enemmän kuin 306.

      • .........

        Sama juttu uusiksi .Ketä kiinnostaa


    • EI SUINKAAN

      Mies -sininen on nyt vastaanotossa nimittäin soneran irtisanomisilmoitusten vastaanotossa

      • dnaaa

        Taitaa olla hiukka kiire kalsarimiehellä siinä hommassa kun ilmoituksia tulee enemän kun kerkii ottamaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      232
      4152
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1085
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe