XBox ja naarmut

Voisiko joku kyseisen laatikon omistaja kertoa
onko XBox herkkä DVD levyjen naarmujen suhteen tai ylipäätään DVD elokuvalevyjen suhteen.

eikä sitten mitään turhaa dissausta tai muuta bullshittiä, kiitos
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

All that scratch makes my Xbox itch
By Drew Cullen
Posted: 07/03/2002 at 17:12 GMT


Microsoft's Xbox can scratch DVD disks - but not when they're playing. And only in Japan. The scratches are etched on the edge of the DVD-playing side, and are made when the DVDs are placed on the drive tray, Microsoft says.

News of this apparently minor fault surfaced this week in Japan, where 125,000 X-boxes have been sold since the launch of the games console on February 22. So far 243 owners have complained about scratchy disks. There have also been some complaints from the US, where the Xbox launched last November. But these don't seem important enough to merit a recall.

Microsoft says the fault does not affect game playing and initially said there is no need to issue a product recall, the New Scientist reported earlier this week.

It appears to have changed its mind - today, Bloomberg reports that Microsoft is fixing the problem, after all. ®

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dude kirjoitti:

Voisiko joku kyseisen laatikon omistaja kertoa
onko XBox herkkä DVD levyjen naarmujen suhteen tai ylipäätään DVD elokuvalevyjen suhteen.

eikä sitten mitään turhaa dissausta tai muuta bullshittiä, kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu